11 Haz 2019

DAIMLER, OTONOM SÜRÜŞ SİSTEMLERİNE 500 MİLYON EURO YATIRDI

Daimler Kamyon Grubu, otonom sürüşe sahip kamyonlarına yönelik küresel uzmanlık ve faaliyetlerini 1 Haziran 2019 tarihli, “Otonom Teknoloji Grubu” adını verdiği küresel yapılanmada bir araya getirdi. Otonom Teknoloji Grubu’nun yöneticiliğini, Daimler Kamyon Grubu Strateji Birimi’nin Başkanlık görevini yürüten Peter Vaughan Schmidt üstlendi. 500 milyon avroyu aşan yatırımla devreye alınan yeni yapılanma aracılığıyla, Daimler Kamyon Grubu’nun 10 yıl içinde ileri düzeyde otonom kamyonları (SAE seviye 4) kullanıma sunma hedefinin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

ÖNCELİKLİ PAZAR ABD

Daimler Kamyon Grubu Strateji Birimi’nin Başkanı olan Peter Vaughan Schmidt, küresel ve departmanlar arası bu yeni organizasyona 1 Haziran 2019’dan itibaren liderlik etmeye başladı. Schmidt, sektörde 15 yıllık bir deneyime sahip ve çalıştığı bir önceki pozisyonda da Daimler Kamyon Grubu’nun otonom araçlar konusundaki stratejisinin geliştirilmesinden sorumluydu. Peter Vaughan Schmidt: “Otonom Teknoloji Grubu ile küresel uzmanlarımızı ve onların engin bilgilerini otonom taşımacılık ile harmanlıyoruz. İlk aşamada, tanımlanmış alanlarda ve ABD’de tanımlanmış merkezler arasında yüksek düzeyde otonom sürüş senaryolarına odaklanacağız. Bunu yaparken, işleri otonom sürüş uygulamamıza uygun olan müşterilerimizle yakın temas halinde çalışacağız. Sadece ilgili teknolojiyi geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda gerekli operasyon altyapısını ve ağını da kuracağız” dedi.

YENİ BİRİMİN ANA FAALİYETLERİ BELİRLENDİ

İleri otonom sürüş için yazılım geliştirme, Otonom Teknoloji Grubu’nun temel faaliyetlerinden biri olacak. ‘Araç Projesi’nde İlgili ekip; araç sistemlerinden ve yoldayken en yüksek güvenliği temin edecek şekilde profesyonel bir sürücünün rolünü üstlenen şasi geliştirmesinden de sorumlu olacak. Grup ayrıca, ileri otonom sürüşe sahip kamyonların çok hassas bir harita ile birlikte kendi yönünü bulmasını sağlayan kamera, lidar ve radardan oluşan otomatik sürüş sensör kitinin entegrasyonuyla ilgilenecek. Otonom Teknoloji Grubu tarafından gerçekleştirilecek diğer önemli bir faaliyet olan işletme altyapısı ve ağının kurulması süreci de bir ana araç kontrol merkezi ile birlikte lojistik merkezlerindeki ilave istasyonları kapsayacak. Global erişime sahip yeni birim, Torc Robotics’i de barındıracak Blacksburg - A.B.D. merkezli Torc Robotics şirketi, yeni kurulan Otonom Teknoloji Grubu’nun bir parçası olacak.  

11 Haz 2019
Benzer Haberler
ANADOLU ISUZU KAMYON İHRACATINA İTALYA İLE BAŞLADI
Kategori: Güncel Haberler
YENİ ÜRÜNLER ÜST YAPICILARLA BULUŞTU
Kategori: Güncel Haberler
OTONOM SÜRÜŞÜN GÖZDESİ KENDİ KENDİNE PARK
Kategori:
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?