11 Haz 2019

PROMETEON’DAN BÖLGESELDE PIRELLI “R:01 II+” SERİSİ

Pirelli marka premium endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üreticisi Prometeon’un kamyon ve otobüsler için tasarladığı çok yönlü “R:01 II+” serisini tanıtıldı. Şirket yeni seri ile kullanıcılarına kaliteli bir kilometre performansı sunmayı hedefliyor. “R:01 II+” serisinin her iki lastiği de 295/80 R22.5, 315/70 R22.5, 315/80 R22.5 ölçülerinde satışa sunuluyor.

KİLOMETRE PERFORMANSI VADEDİYOR

Serinin ön aks lastiği “FR:01 II+” ve çeker aks lastiği “TR:0 II+” artırılmış taban genişliği ve Türkiye koşullarına özel olarak geliştirilen taban hamur bileşimi ile kullanıcılarına kilometre performansı vaat ediyor. Prometeon’un yaptığı saha testi* sonuçlarına göre, çeker aks lastiği TR:01 II+, ilk kullanım ömründe ortalama 270 binden fazla kilometre yaparken en yakın rakibine göre yüzde 10 daha yüksek kilometre performansı sağlıyor. Ön aks lastiği “FR:01 II+” ise aynı test sonuçlarına göre ortalama 323 bin kilometre ile daha iyi performans vadediyor.

SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ

Segmentinde az rastlanır bir özellik olarak; hem ön aksta hem de çeker aksta M+S ve 3PMSF (kar tanesi) işaretlemesine sahip R:01 II+ serisi, kullanıcılarına dört mevsim boyunca yol tutuş ve yüksek çekiş gücü sunuyor. Serinin her iki lastiği de Avrupa Komisyonu etiketlemesine göre ıslakta tutunma kategorisinde belirli ölçülerde “A” belirli ölçülerde “B” etiket değeri ile düşük fren mesafesi ve bu sayede sürüş güvenliği vadediyor. Saha testinin ise 315/80R22.5 ölçüsünde ve toplamda 120 adet lastikte yapıldığı belirtiliyor..

YAKIT TASARRUFU

Her iki lastikteki yenilikçi taban deseni ve Türkiye koşullarına özel olarak geliştirilen taban hamur bileşimi sayesinde kullanım ömrü boyunca elde edilen düşük dönme direnci, kullanıcılarına yakıt tasarrufu sağlıyor. Düşük karbon salınımı ve sahip olduğu ses seviyesi değerleri ile çevreci bir seri olan “R:01 II+”, düşük gürültü seviyesi sunuyor. Yakıt tasarrufu ve karbon salınımı sonuçlarına ilişkin karşılaştırma yapmayı mümkün kılan, Avrupa Komisyonu kriterlerini baz alan hesaplama aracına yoluzmani.com adresinden ulaşmak mümkün. 

11 Haz 2019
Benzer Haberler
PIRELLI VE INFINITI, ‘PROJECT BLACK S’ İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPTI
Kategori: Güncel Haberler
TP BAYİLERİ İSTANBUL’DA BULUŞTU
Kategori:
PROMETEON’DAN BÖLGESELDE PIRELLI “R:01 II+” SERİSİ
Kategori:
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?