10 Haz 2019

ŞOFÖR SORUNU AVRUPALI FİRMALARI INTERMODALE YÖNELTİYOR

 

Avrupa’da yaşanan şoför problemleri nedeniyle büyük nakliye firmalarının bu sorunu aşmak için İntermodal Taşımacılığa yöneldiğini söyleyen Sarp Intermodal Yönetim Kurulu Başkanı Onur Talay, halihazırda Avrupa Parlamentosu’nda görüşülen ve şoförlere, 1 ay çalıştıktan sonra ülkelerine geri dönme zorunluluğu getiren kanunun şoförle ilgili problemleri daha fazla artıracağına dikkat çekti.

Bu yıl beşinci yaşını kutlayan ve intermodal taşımacılık konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerinden biri olan Sarp Intermodal, yeni yatırım tercihlerini swap body’den yana kullanmaya devam ediyor. İntermodal taşımacılıkta kullandıkları 45’lik konteynerlerle erişemedikleri bazı alanlar bulunması nedeniyle swap body’e yöneldiklerini açıklayan Sarp Intermodal Genel Müdürü Onur Talay, marka tercihini ise Tırsan’dan yana kullandı. Tırsan ile 200 adetlik Kässbohrer Swap Body K.SWAU C+ anlaşması yapan Sarp Intermodal, 100 aracı teslim aldı.

“SWAP BODY, 45’LİK KONTEYNERDEN DAHA FAZLA HAREKET ALANI SAĞLAYACAK”

Kalitesi, operasyonel esnekliği ve verimliliğinden dolayı filo yatırımlarında sadece Tırsan’ı tercih ettiklerine dikkat çeken Onur Talay, “Sarp Intermodal olarak kısabir süre önce 5. yılımızı kutladık. O günden bu yana özellikle yoğun olarak kullandığımız 45’lik konteyner tarafında adetlere bakıldığında en fazla hareket sağlayan şirket konumundayız. Ancak kapalı kasa araçlarla yaptığımız taşımalarda dokunamadığımız alanlar oluyordu ve biz de bir arayışa girerek swap body yatırımına karar verdik. Bu araçlar için de tercihimiz 3 yıl önce işbirliğine başladığımız ve 3 bin 800 kg ağırlığında, 26 tonlara kadar taşımamıza olanak sağlayan şasisinden oldukça verim aldığımız Tırsan’dan başkası olamazdı. Bundan sonra yapacağımız tüm şasi ve konteyner yatırımları da Tırsan olmaya devam edecek. Umut ediyorum ki, filomuzdaki Tırsan araçlarımızın sayısını artırarak devam ettiririz ve kalitesine güvendiğimiz Tırsan ile beraber yapımızı kuvvetlendiririz. Bunun yanı sıra Tırsan Finansman AŞ bu proje esnasında finansman desteği ile de firmamıza büyük destek oldu. Projenin tamamı Tırsan Finansman şirketi tarafından finanse edildi. Bu yatırımlarımızın son derece isabetli bir yatırım olduğunu düşünüyoruz ve hali hazırdaki operasyonlarımızı bu araçlarla devam ettireceğiz” diye konuştu.

10 Haz 2019
Benzer Haberler
ŞOFÖR SORUNU AVRUPALI FİRMALARI INTERMODALE YÖNELTİYOR
Kategori: İş Dünyası
SARP INTERMODAL HEM KENDİNİ HEM SEKTÖRÜ BÜYÜTECEK
Kategori: Güncel Haberler
ŞOFÖR SORUNU AVRUPALI FİRMALARI INTERMODALE YÖNELTİYOR
Kategori: İş Dünyası
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?