16 May 2019

PETLAS YENİ PAZARLAR İÇİN ÜRETİMİ ARTIRIYOR

Üretiminin yüzde 45’ini 109 ülkeye ihraç eden Petlas, yeni pazarlara yönelik makine ve ekipman üretimi için başladığı 30 milyon dolarlık yatırımı yılın ilk yarısında tamamlamayı planlıyor. Petlas Genel Müdürü Yahya Ertem, şirket olarak Türkiye’nin en büyük 50 ihracatçısı arasına girmeyi hedeflediklerini söylüyor.

2019 yılı da belirsizliklerle başlayan bir yıl oldu. Bu yıl için planlanan yeni yatırımlarınız var mı?

Yeni pazarlara yönelik makine ve ekipman üretimi için 30 milyon dolarlık bir yatırıma başladık. Bu yatırımımızı, 2019’un ilk yarısında tamamlamayı hedefliyoruz.

TEKNOLOJİ TRANSFERİ OLMADAN ÜRETİYORUZ

İnovasyon çalışmalarına önem veren bir firma olarak Ar-Ge çalışmalarınızda geldiğiniz nokta ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Petlas teknolojisi, yerli mühendislik bilgisi ve iş gücü emeğiyle üretilen, yüzde 100 Türk ürünlerimiz Ar-Ge gücümüz kadar, doğaya, dünyaya ve topluma karşı duyarlılığımızı da yansıtıyor. Şirketimiz, tek çatı altında üretim yapan dünyanın en büyük lastik fabrikalarından biri olarak tanımlanıyor. Örneğin, 2010 yılında kurduğumuz Ar-Ge laboratuvarımızda Petlas olarak Türkiye’nin ilk traktör radyal lastiği, ilk run-flat lastiği, ilk tam çelik iş makinesi lastiği, askeri araç lastikleri, tam çelik otobüs/kamyon lastiklerini, dışarıdan teknoloji transferi olmadan ürettik. Lastiklerin, viraj, slalom ve şerit değiştirme performansı gibi uyum testlerini de 2018 yılı içerisinde yurt dışı onay kuruluşları tarafından akredite edilen test pistimizde gerçekleştirebiliyoruz. Pistimiz yaklaşık 70 bin metrekare alan üzerinde 2 bin 100 metrekare yol uzunluğuna sahip.

HABERİN DEVAMINA DERGİMİZİN MAYIS SAYISINDAN ULAŞABİLİRSİNİZ…

16 May 2019
Benzer Haberler
PETLAS ORTA DOĞU ve KUZEY AFRİKA’DA BÜYÜYOR
Kategori: Güncel Haberler
PROMETEON’DAN BÖLGESELDE PIRELLI “R:01 II+” SERİSİ
Kategori:
HENKEL 2018’İ 20 MİLYAR EURO SATIŞLA KAPATTI
Kategori:
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?