16 May 2019

ECOPLAS’IN YATIRIMLARI DA HEDEFLERİ DE BÜYÜK

Son dönemde elektronik donanım konusuna ağırlık veren Ecoplas, fiziki yatirimlara da ara vermiyor. Ecoplas Otomotiv Sanayi Ve Ticaret AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı, “Otomotiv sektöründe sıralı sevkiyat pek çok parça için önemli hale geldi. Müşteriye ürününüzü 20 gün sonra gönderiyorum diyemezsiniz” diyor.

Ecoplas, otomotiv sektöründe üretim ve tasarım olarak ne tür hizmetler sunuyor. Hangi markalara ne tür destek sağlıyorsunuz?

Otomotiv sektöründe hizmet veren bir marka olarak plastik parça ve sistemleri imal ediyoruz. Araç içinde gördüğünüz, dokunduğunuz plastik parçaların önemli bir kısmını üretiyoruz. En önemli ürünümüz hava üfleçleri. Orta konsol, gösterge paneli üzerindeki boyalı-boyasız montajlı parçaları üretiyoruz. Aracın dışında ise yine görsel etkisi olan aksesuarla ilgili üst segmentlerde kullanılan boyalı, krom kaplı veya kendinden desenli plastik parçaları yapıyoruz. Bu anlamda en büyük müşterimiz de Toyota’dır. Toyota’nın Türkiye’deki fabrikası dışında Fransa, İngiltere, Güney Afrika, Rusya’daki fabrikalarına parça göndermekteyiz. Ayrıca birkaç parça da Japonya’ya gönderiyoruz. Toyota dışında bir diğer müşterimiz de Honda. Honda’nın Türkiye ve İngiltere fabrikalarına hizmet veriyoruz. Aynı zamanda Türkiye’de üretilen Fiat marka araçlar için Tofaş ile çalışıyoruz. Toyota’ya çalışan koltuk imalatçısı Toyota Boshoku da müşterilerimiz arasında yer alıyor. Bu markanın Rusya fabrikasına da parça veriyoruz. Ford’a çalışan Magna’ya ise koltuk ve içerideki plastik parçalarla ilgili destek sunuyoruz. Üretim dışındaki bir diğer işimiz de tasarım. Kendi Ar-Ge merkezimizde plastik parça tasarımı yapıyoruz. Ağırlıklı olarak araç dışında bulunan aksesuar parçaları dediğimiz spoiler türü parçaların tasarımını müşterilerimiz ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Daha doğrusu müşteri bize yüzeyi veriyor ve sonrasında biz tasarımı kendimiz yapıp onay aşamasına kadar götürüyoruz. Aynı zamanda hava üfleçlerinin içeride tasarımını ve üretimini yapacak yeteneği de son bir yıl içinde ulaştık sayılır. Bunun için de farklı müşterilerle görüşmelerimiz sürüyor.

HABERİN DEVAMINA DERGİMİZİN MAYIS SAYISINDAN ULAŞABİLİRSİNİZ...

16 May 2019
Benzer Haberler
ECOPLAS’IN YATIRIMLARI DA HEDEFLERİ DE BÜYÜK
Kategori: İş Dünyası
ECOPLAS, İKİNCİ FABRİKASINI SAKARYA’DA AÇTI
Kategori: Güncel Haberler
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?