16 Nis 2019

MERCEDES-BENZ TÜRK’TEN, MİLLİ BASKETBOLCULARA 36 ARAÇLIK FİLO

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve Milli Basketbol Takımlarına desteğini 18 yıldır sürdüren Mercedes-Benz Türk, sponsorluk sözleşmesini 2022 yılına kadar uzattı. Anlaşma kapsamında Türkiye Basketbol Federasyonu’nun kullanımına 2 adet Travego milli takım otobüsü, 2 adet S-Serisi, 2 adet E-Serisi, 13 adet C-Serisi, 13 adet B-Serisi, 3 adet Vito ve 1 adet Sprinter olmak üzere toplamda 36 araç tahsis edildi. Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, “Ülkemizi dünyada da başarıyla temsil eden takımlarımıza olan desteğimizi sürdürme konusunda kararlıyız. Tüm sporcularımızın ve federasyonun yeni şampiyonluklara imza atmasını temenni ediyoruz” dedi.

Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı 2019 Avrupa Şampiyonası’nda

“Potanın Perileri”, Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı 27 Haziran - 7 Temmuz tarihleri arasında Letonya ve Sırbistan’ın ortaklığında gerçekleştirilecek 2019 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek. Kura çekiminde Slovenya, İtalya ve Macaristan ile eşleşen A Milli Kadın Basketbol Takımı, C Grubu’ndaki tüm maçlarına Sırbistan’ın Niş kentindeki Cair Spor Salonu’nda çıkacak.

Maç günleri ve saatleri:

27 Haziran TSİ 19:30: Türkiye - İtalya

28 Haziran TSİ 17:00: Türkiye - Slovenya

30 Haziran TSİ 17:00: Türkiye - Macaristan

16 takımın mücadele ettiği 2019 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı, kendi grubunu ilk sırada bitirmesi durumunda doğrudan çeyrek finale yükselecek. Gruptan ikinci ve üçüncü olarak çıkan takımlar ise çapraz eşleşmeyle birbirlerine rakip olarak çeyrek finale yükselmek için mücadele edecekler.

Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı 2019 FIBA Dünya Kupası’nda

Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı 31 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında Çin’de düzenlenecek 2019 FIBA Dünya Kupası’nda E Grubu’nda mücadele verecek.  Çekya, A.B.D. ve Japonya ile eşleşen Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı, eleme maçlarını Şangay’da oynayacak.

Maç günleri:      

1 Eylül: Türkiye - Japonya

 3 Eylül: Türkiye - A.B.D.

 5 Eylül: Türkiye - Çekya

Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı, grupta ilk ikiye girmesi durumunda, bir üst turda F Grubu’ndaki rakipleriyle eşleşecek. F Grubu’nda Yunanistan, Yeni Zelanda, Brezilya ve Karadağ bir üst tur için mücadele edecekler.

16 Nis 2019
Benzer Haberler
MERCEDES-BENZ TÜRK’TEN, ‘SIFIR GİBİ MOTOR’A YENİ MOTOR SERİLERİ
Kategori:
‘AKSARAY BİR MERCEDES-BENZ ŞEHRİ OLDU’
Kategori: Güncel Haberler
MERCEDES-BENZ TÜRK’TEN, MİLLİ BASKETBOLCULARA 36 ARAÇLIK FİLO
Kategori: Güncel Haberler
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?