10 Nis 2019

PETROL OFİSİ MAXIMUS İLE 6 BİN USTAYA DOKUNACAK

Petrol Ofisi, “Usta Buluşmaları”na bu yıl Maximus ile devam ediyor. “Maximus Usta Buluşmaları”, yeni formülü ile yüzde 50 daha az yağ eksiltme özelliği taşıyan Maximus motor yağlarının relansmanı niteliğini taşıyor. Farklı illerde 58 günde düzenlenecek 40 toplantı ile tüm Türkiye’yi dolaşarak ağır ticari araçlara hizmet veren toplam 6 bin ustaya ulaşacak olan Maximus Usta Buluşmaları, 6 Mart Çarşamba akşamı İstanbul’un Avrupa yakasındaki ustalara yönelik düzenlenen ilk toplantıyla start aldı. Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe, Petrol Ofisi CMO’su Beril Alakoç Orhonoğlu ve şirket yetkilileri de katıldı.

‘9 YILDIR MADENİ YAĞ VE KİMYASALLAR PAZARININ LİDERİYİZ’

Etkinlikte konuşan Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, Türkiye madeni yağ ve kimyasallar pazarında 2018 yılında lider olduklarını söyledi. “Petrol Ofisi Madeni Yağlar, 140 bin tonluk üretim ve 65 bin tonluk depolama kapasiteleri, benzersiz bilgi birikimi, ileri teknolojisi, Ar-Ge gücü, 350’yi aşkın ürün çeşitliliği ve 16 bini aşkın satış noktası ile alanında Türkiye’nin en önemli markası konumunda” diyen Gürsu, şirketin geçtiğimiz yıl 100 bin tonu aşan bir satış hacmine ulaştığını belirtti. 2018’de 4 kıtada 35 ülkeye 10 bin tonu aşan bir ihracata imza attıklarını kaydeden Gürsu, “Petrol Sanayi Derneği (PETDER) verilerine göre Petrol Ofisi, 2018 yılında yüzde 24,7’lik pay aldığı Türkiye madeni yağ ve kimyasallar pazarındaki liderliğini, 2010’dan bu yana aralıksız olarak sürdürerek 9’uncu yılına taşıdı” diye konuştu.

USTA BULUŞMALARI GEÇTİĞİMİZ YIL 7 BİN USTAYA ULAŞTI

Usta Buluşmaları’nın geçtiğimiz yıl Maxima ile gerçekleştirdiklerini anlatan Sezgin Gürsu, şunları söyedi: “Geçtiğimiz yıl Maxima-Usta Buluşmalarını, tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde 57 günde, 42 ilde ve 48 noktada düzenledik. Distribütörlerimiz, bayilerimiz, sanayi sitelerindeki işyerleri ve otomobil özel servis temsilcileriyle bir araya geldik. Toplantılarımızda, görsel kimliğiyle yenilenen ve pazardaki en yenilikçi ürün ailesi olan Maxima motor yağlarının özelliklerini tanıttık. Gördüğümüz yoğun ilgi ile ‘Maxima Usta Buluşmaları’nda planladığımızın da üzerine çıkarak 7 bin usta ile buluştuk.”

İŞLETME GİDERLERİNİ DÜŞÜRÜYOR

Usta Buluşmaları’nı Maximus ile sürdürdüklerini belirten Sezgin Gürsu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Maxima ile binek ve hafif ticaride olduğu gibi Maximus marka motor yağlarımız da, zengin ürün çeşitliliği ve yüksek niteliği ile Türkiye’deki tüm yaygın ağır ticari taşıt modellerinin ihtiyaçlarını en ideal şekilde karşılıyor. Maximus motor yağlarımız, ileri teknolojisi ve üstün özellikleri ile motorları koruyor, ömrünü uzatıyor, verimli çalışma sağlayarak performans kaybını önlüyor, yakıt tasarrufu sağlıyor, işletme giderlerini düşürüyor. Küresel spesifikasyonları karşılayan Maximus motor yağlarımız, ülkemiz ağır ticari araç parkındaki en yaşlı araçtan, en yeni teknolojiye kadar tüm ihtiyaçlara birebir çözüm sunan zengin ürün çeşitliliğine sahip.”

YÜZDE 50 DAHA AZ YAĞ EKSİLTME SUNUYOR

Petrol Ofisi olarak ağır vasıta şoförlerini ve ustalarını ‘Maximus Adam’ olarak tanımladıklarını söyleyen Gürsu, “Onlar Maximus Adam, zira güç, güven ve performans isteyen zorluğu çok yüksek bir iş yapıyorlar. Zor koşullarda çalışıyorlar. Onlarla dostluğumuz çok eski, ‘Maximus Adam’ı tanıyoruz, yakından takip ediyoruz. Yaşadıkları zorlukları biliyoruz, anlıyoruz ve onlara destek oluyoruz. İşte bu yaklaşımla Petrol Ofisi’nde Maximus ürün ailemizi, onların gücüne güç katmak için geliştirdik. Sektör standartlarına göre yüzde 50 daha az eksiltme sağlayan yeni formülüyle Maximus motor yağları, müşteri ve ustalarla, yani ‘Maximus Adam’ ile buluşuyor” ifadelerini kullandı.

40 TOPLANTI İLE 6 BİN USTAYA ULAŞACAK

Petrol Ofisi Maximus Usta Buluşmaları’nın, 58 günde gerçekleştirilecek toplam 40 toplantı ile tüm Türkiye’de toplam 6 bin ustaya ulaşacağı bilgisini veren Sezgin Gürsu, “Türkiye’nin her noktasına yayılmış 16 bin satış noktamızla tüketicilerimize ulaşıyoruz. Petrol Ofisi Madeni Yağlar olarak ürünlerimizi nihai tüketicilerle buluşturan perakendecilerimiz ve ustalarımız bizler için çok önemli, çok değerli. Dolayısıyla satış temsilcilerimizle, ustalarımızla, uzmanlarımızla doğrudan iletişim kurmaya, onlara birebir dokunmaya özen gösteriyoruz. Saha ziyaretlerimiz ve çeşitli aktivitelerimizin yanı sıra düzenlediğimiz Usta Buluşmaları da bizlere bu çok değerli fırsatı sunan en önemli organizasyonumuz konumunda. Madeni yağ alanında yeniliğe, teknolojiye öncülük eden bir marka olarak gelişime her açıdan önem veriyoruz. Bu doğrultuda Maximus Usta Buluşmaları’nda da, ustalarımızla, uzmanlarımızla, satış temsilcileri ile teknik eğitim ve teknolojik gelişmeler ile ilgili güncellemeler paylaşıyoruz” açıklamasında bulundu.

GELİŞEN İHTİYAÇLARA HIZLI VE EN İDEAL ÇÖZÜMLERİ SUNUYORUZ

“En büyük özelliklerimizden biri de; yüksek üretim ve depolama kapasitemiz, üretim kabiliyetimiz, Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi–POTEM ile benzersiz Ar-Ge gücümüz sayesinde, gelişen ihtiyaçlara, taleplere hızlı ve en ideal şekilde yanıt verebilmemizdir” diyen Gürsu, bu açıdan, Maximus Usta Buluşmaları’nın, ustalardan çok güzel geri dönüşler aldığınan bir ortam yaratması açısından da çok önemli olduğunu vurguladı. Gürsu, Maximus Usta Buluşmaları’nı, ağır vasıta şoförleri ve ustalara yönelik yeni projeleri de takip edeceklerini söyledi.

TÜM TÜRKİYE’Yİ KAPSIYOR

6 Mart Çarşamba günü İstanbul Avrupa Yakası’nda başlayan ve 7 Mart’ta İstanbul Anadolu Yakası’nda devam eden Petrol Ofisi Maximus Usta Buluşmaları, Mart ayında, Manisa, Edirne, Aydın, Tekirdağ, Kırıkkale, Ankara, Antalya, Konya, Isparta, Aksaray, Denizli, Malatya, Elazığ, Mersin ve Adana’da düzenlendi. Etkinlikler, Nisan ayında Kayseri, Sivas, Trabzon, Zonguldak, Karabük, Kastamonu, Erzincan, Erzurum, Afyon, Şanlıurfa, Gaziantep, Antakya, İskenderun, İzmit, Adapazarı, İnegöl, Balıkesir, Çorum, Tokat, Eskişehir ve Van’da, 2 Mayıs’ta da Mardin ve İzmir’de düzenlenecek toplantılarla sona erecek.

10 Nis 2019
Benzer Haberler
PO’DAN MAATS İNŞAAT MAKİNALARI’NA ÖZEL MADENİ YAĞ SERİSİ
Kategori: Güncel Haberler
PETROL OFİSİ MAXIMUS İLE 6 BİN USTAYA DOKUNACAK
Kategori: Ticari Araçlar
PO’DAN MAATS İNŞAAT MAKİNALARI’NA ÖZEL MADENİ YAĞ SERİSİ
Kategori: Güncel Haberler
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?