22 Mar 2019

FLOKSER’DEN LİSELERE ‘KİMYA LABORATUVARI’ PROJESİ

Flokser Kimya Laboratuvarı Projesi’ne Bahçeşehir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile başladı. Okulun laboratuvar ihtiyaçlarını tespit eden Flokser, 22 Mart Cuma günü gerçekleştirilen etkinlikte laboratuvarın açılışını gerçekleştirdi. Şirket, kimya alanında eğitim gören, bu alanda meslek edinmek isteyen lise öğrencilerine maksimum fayda sağlamayı hedefliyor. 2018 – 2019 eğitim öğretim yılı itibarıyla hem Flokser Kimya’nın sponsor olduğu laboratuvarda hem de Flokser’in genel merkezinde ders işlemeye başlayan öğrenciler, şirket tarafından verilen proje konuları üzerinden çalışmalar yapmaya başladı. Projeyle kimya alanında çalışma yapmak isteyen okul ve öğrencilere destek olmayı hedefleyen Flokser Kimya, bu alanda faaliyetlerini yürüten bir sanayi kuruluşu olarak öğrencilerin kendilerini yakından tanımaları, iş ve staj fırsatlarından faydalanabilmelerini de sağlamayı hedefliyor.

‘İKİNCİ OKULUMUZ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK’

Kimya sektörünün gelişimi için gereken en temel konulardan biri iyi ve sürdürülebilir bir eğitim olduğunun altını çizen Flokser Kimya Yönetim Kurulu Üyesi Ekin Tükek; “Biz de sosyal sorumluluk bilinciyle hem eğitime hem de içerisinde bulunduğumuz topluma katkı sunmak amacıyla ‘Flokser Kimya Laboratuvarı Projesi’ni hayat geçirdik. Bu proje ile liseli öğrencilerinin bilgi, beceri ve yetkinliklerinin geliştirilmesini; mesleki ve teknik eğitimin sanayi ile birlikte gelişmesini amaçlıyoruz” dedi.

SANAYİNİN İHTİYAÇ DUYDUĞU BİREYLERİ YETİŞTİRME HEDEFİ

İlk adımını attıkları proje ile ilgili Tükek sözlerine şöyle devam etti: “İkinci okulumuzu seçtik ve çalışmalara şimdiden başladık. Önümüzdeki dönemlerde de projemizi geliştirerek, daha fazla okula ve öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Yenilenen laboratuvarımızda 11’inci sınıflara yönelik haftalık 23 saat uyguladığımız Kimya Teknolojisi Alanı’nda toplam 52 öğrencimiz daha efektif ve daha iyi bir eğitim görüyor. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz Nicel ve Nitel Analiz, Organik Kimya, Polimer Kimyası derslerinin içeriğindeki farklı konularda uygulamalı deney yapma imkanına sahip oluyor, analitik düşünebilme ve yorumlama yetisini kazanıyor. Böylece çağımızın bilgili, donanımlı, çözüm üreten ve sanayinin ihtiyaç duyduğu bireylerin yetişmesine katkı sağlamış oluyoruz.”

22 Mar 2019
Benzer Haberler
FLOKSER’DEN LİSELERE ‘KİMYA LABORATUVARI’ PROJESİ
Kategori: İş Dünyası
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?