14 Mar 2019

YEMEK SİPARİŞLERİNDE 10 DAKİKADA ‘GETİR’ DÖNEMİ

Getir, yemek seçeneği ile market ürünleri haricinde artık yemek de getiriyor. GetirYemek’te siparişler birleştirilmiyor ve her bir sipariş ayrı teslimatta kullanıcısına ulaştırılıyor. Kullanıcılar şirketin mobil uygulaması içinde yer alan ‘GetirYemek’ seçeneği ile harita üzerinden siparişlerini takip edebilirken, özel izolasyona sahip ‘Thermobox’ sepetlerde taşınan yemeklerin sıcaklıkları da korunuyor. Geçen yıl 5 milyon sipariş ile 2017’ye göre 2,6 kat büyüyen Getir, cirosunu da 300 milyon TL’ye yükseltti. 700’ü aşkın motosiklet ve 250 adet araç filosu ile İstanbul nüfusunun yüzde 95’ine hizmet veren uygulama, bayilik anlaşmalarıyla istihdam oranını ikiye katladı. 2019 yılında yüzde 150 oranında büyüme hedefleyen Getir, cirosunu da 2 kat artırmayı planlıyor.

YEMEĞİNİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Sipariş durumunun canlı olarak takip edilebildiği uygulamada kullanıcılar, harita üzerinden siparişlerinin kendisine ne zaman ulaşacağını da anlık olarak izleyebiliyor. 7 Şubat’ta hayata geçen GetirYemek’e binin üzerinde restoran iş ortağı oldu. Konuyla ilgili Getir Kurucusu Nazım Salur, yüzde yüz Türk girişimi olarak kurulan şirketlerinin sadece yüzde 10’unun yurt dışı ortaklığı olduğunu söyledi. Salur, “Halkımıza ve teknolojimize güvenimiz tam. Getir ile daha önce yapılmamış bir sistemi hayata geçirmiştik. Şimdi de 3,5 yıldır uzmanlaştığımız alanda yeni bir girişim ile kullanıcılarımızın hayatını daha da kolaylaştıracağız” dedi.

ARZ KULLANICIYA GÖRE ŞEKİLLENİYOR

İlerleyen zamanlarda da kullanıcılarının taleplerine göre tüm ihtiyaçlarına cevap verebileceklerini ifade eden Nazım Salur, “Şimdilik hızımızı yemek alanında da göstermeyi hedefliyoruz. 2018 yılında elde ettiğimiz başarıları 2019 yılında artırıp kullanıcılarımızın memnuniyeti için daha çok çalışacağız. Halkımızın standartlarını yükseltip onları mutlu edebildiğimiz için çok gururluyuz” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK NELER GETİRDİ?

Nazım Salur’un sunumunda paylaştığı bilgilere göre, Getir kullanıcıları gece 00:00 ve sabah 06:00 arasında en çok su, ekmek, maden suyu, gazlı içecek ve gofret siparişi verirken erkeklerin yüzde 53’ü kadınların da yüzde 46’sı Getir kullandı. Vegan ürün alternatiflerinin de bulunduğu uygulamada aktif kullanıcıların yaş ortalaması 25-35 arasında değişiyor.

14 Mar 2019
Benzer Haberler
YEMEK SİPARİŞLERİNDE 10 DAKİKADA ‘GETİR’ DÖNEMİ
Kategori: Güncel Haberler
Yazarlar

ARTIK GÜNDELİK HAYATA DÖNMEK LAZIM

İLHAM VEREN KONUŞMALAR