18 Şub 2019

FİBA CPM AVM YÖNETİMİNE YENİ BİR SOLUK GETİRMEK İSTİYOR

Fiba CPM’den bahseder misiniz?

AVM yönetim ve kiralama şirketi Fiba Commercial Property Management (Fiba CPM), ticari gayrimenkul alanında 20 yılı aşkın süredir yurt içi ve yurt dışı projeleriyle faaliyetlerini sürdüren Fiba Commercial Properties’in (Fiba CP) elde ettiği sektör tecrübesinin bir yansıması olarak 2018 yılı son çeyreğinde kuruldu. Sektörü takip ederek kiracı, müşteri ve yatırımcı taleplerini en verimli koşullarda bir araya getirmeyi amaçlayan Fiba CPM, alışveriş merkezlerinde ileri standartları oluşturarak kiracılar için ideal ortamı sunarken, kurumların ciro artışına da katkıda bulunmak amacıyla faaliyet gösteriyor. Fiba CPM halihazırda Gebze Center AVM ve Fiba CP sahipliğinde olan Çin-Star Mall, Romanya-Plaza Romania ve Bucuresti Mall, Moldova-Shopping Malldova, Türkiye’de ise İnegöl AVM projelerinin yönetimini üstleniyor. M1 Adana AVM, M1 Gaziantep AVM, M1 Konya AVM ve M1 Kartal AVM’lerde ise kiralama yönetimini yürütüyor.

AVM yönetiminden neyi anlamalıyız? Bu konu sadece idari işler, etkinlik planlaması ya da markaların yerleşimiyle mi ilgili? Yoksa başka alanlara da uzanan bir etkisi var mı?

Halihazırda Türkiye’de ve global arenada kiralama, varlık yönetimi, proje yönetimi, mimari tasarım ve inşaat yönetimi yapıyoruz. Bu tecrübelerin sektör paydaşlarımıza değer katacağını fark ettik. Bu değeri hem kendi ticari gayrimenkullerimize hem de diğer kurumlara aktarmak için Fiba CPM’i kurduk. Fiba CPM çatısı altında; AVM yönetimi ve operasyonu, entegre tesis yönetimi, kiralama, varlık yönetimi, proje yönetimi, mimari tasarım ve inşaat yönetimi, finans ve mali işler, pazarlama gibi alanlarda 360 derece yönetim anlayışı ile hizmet veriyoruz. Artık sadece kendi alışveriş merkezlerimizde değil, değerli paydaşlarımızın ve sektörün diğer yatırımcılarının AVM’lerinde de kendilerine destek veriyoruz.

ASIL AMACIMIZ TÜM PROJELERE MAKSİMUM FAYDA SAĞLAMAK

Bir kiralama ve yönetim danışmanlığı firması ile çalışmak için öncelikli olarak nelere dikkat edilmeli? Sizin için önemli kriterler neler?

Bir kiralama ve yönetim danışmanlığı firması ile çalışmayı düşünenler öncelikli olarak söz konusu kurumun ekibine ve sahip olduğu tecrübeye, birikim ve güce, diğer projelerinde elde ettiği başarıya ve işe yaklaşım tarzına dikkat etmeli. Kendimizden örnek vermek gerekirse uzun süredir Türkiye’de METRO Properties Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ortaklığında M1 Adana AVM, M1 Gaziantep AVM, M1 Konya AVM ve M1 Kartal AVM’lerinin yönetimini üstleniyoruz. Bu merkezler ile elde ettiğimiz başarılar bizim yönetim anlayışımızın en kıymetli simgesi. Yurt içi ve yurt dışındaki yatırımlarımızı yönetirken ilk başta o bölge halkının, kiracılarımızın ve ekibimizin talep ve isteklerini dinlemeye özen gösteriyoruz. Yaptığımız yatırımların, o coğrafya ve bölge halkına sunduğu değeri daha da artırması için çalışıyoruz. Bu anlamda projelerimizi yenileme çalışmalarına tabii tutarak mevcut talep ve ihtiyaçları karşılamaya odaklanıyoruz. Örneğin; bu bakış açısıyla gerçekleştirdiğimiz yenileme ve büyütme projesi sonrası M1 Adana AVM bölgenin önemli çekim merkezlerinden biri haline geldi. Fiba CPM olarak bizim asıl amacımız yöneteceğimiz tüm projelere maksimum fayda sağlamak ve değer katmak. Hem Fiba CP hem de Fiba CPM tarafında tüm projelerimizin sürdürebilir olması ve bölgesine artı değer katması önem verdiğimiz konular arasında. Fiba Grubu’ndan aldığı güç ve tecrübe ile farklı disiplinlerde kendini geliştirmiş bir marka olmamız, yaptığımız işlere bakışımızı ve hedeflerimizi daha gerçek ve sağlam kılıyor.

YAZININ DEVAMINI DERGİMİZİN ŞUBAT SAYISINDAN OKUYABİLİRSİNİZ…

 

18 Şub 2019
Benzer Haberler
SİYASET VE EKONOMİ İLİŞKİSİ
Kategori:
FED, TİCARET SAVAŞLARI VE DOLARIN SEYRİ
Kategori: Yazarlar
TERÖRÜN EKONOMİYE FATURASI
Kategori: Yazarlar
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?