14 Oca 2019

DAIMLER’İN TÜRKİYE’DEKİ KÜRESEL IT MERKEZİ 5 YAŞINDA

Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi Daimler AG’nin, 2013 yılı sonunda global IT stratejisi kapsamında Türkiye’yi bilgi teknolojileri üslerinden biri olarak konumlamasıyla birlikte Hoşdere tesisinde açılan Küresel IT Çözümleri Merkezi 5’inci yaşını kutluyor. Yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlayan Küresel IT Çözümleri Merkezi, kurulduğu günden bugüne büyük çapta organizasyonel büyüme ve başarı elde etti. Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Daimler IT Ortak Çözümler ve Servisler Direktörü Christoph Röger ve Mercedes-Benz Türk’ün Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi Direktörü Özlem Vidin Engindeniz’in katılımıyla gerçekleştirilen 5’inci yıl toplantısında Mercedes-Benz Türk’ün ilk hackathon etkinliği olan HACK.ISTANBUL’un kazananları da açıklandı.

SÜLÜN: “TÜM DÜNYAYA HİZMET SUNAN MERKEZ OLUŞTURDUK”
Daimler ağı kapsamında Mercedes-Benz Türk’ün önemine değinen Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün; “2013 yılından bu yana toplam 4 milyon euroyu aşan yatırımla Daimler’in devreye aldığı Küresel IT Çözümler Merkezi sayesinde Türkiye’den tüm dünyaya bilişim teknolojileri ve uzmanlığı ihracatı gerçekleştiriyoruz. Dijitalleşen dünyada şirketlerin iş yapma yöntemleri değişiyor. Günümüzde otomotiv sektörünün en değerli kaynakları arasında veri toplamak ve bunun analizini doğru yapmak bulunuyor. Daimler’in dijital dönüşümünde merkezimize çok değerli görevler verildi ve her geçen gün edindiğimiz başarılarla yenilerini üstlenmeye devam ediyoruz. Bu merkez sayesinde Türkiye’den tüm dünyaya hizmet sunan bir merkez oluşturduk” diye konuştu.

ENGİNDENİZ: “40’TAN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORUZ”
Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi Direktörü Özlem Vidin Engindeniz ise “Türkiye, ana şirketimiz Daimler için önemli ve büyüyen bir pazar konumunda. Bugün dünya genelinde 40’tan fazla ülkeye hizmet veriyor ve başarılı projeler hayata geçiriyoruz. Merkezimizi daha da geliştirerek yeteneklerimizin, teknik bilgi ve birikimlerimizin farklı kültürlerle harmanlandığı, güçlü ve uluslararası ekiplerin yer aldığı dünya çapında bir organizasyona dönüştürmek için emin adımlarla ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

RÖGER: “TÜRKİYE’YE DUYDUĞUMUZ GÜVENİ KANITLADIK”
Daimler AG olarak, müşterilere sadece ürünler değil, aynı zamanda bir ekosistem sunmayı hedeflediklerini belirterek konuşmasına başlayan Daimler IT Ortak Çözümler ve Servisler Direktörü Christoph Röger, “Şirketimiz, Küresel IT Çözümleri Merkezlerimiz sayesinde çok daha güçlü ve global bir IT yapısına sahip oluyor. Bu önemli yatırımı İstanbul’da gerçekleştirerek, Türkiye’nin kaliteli iş gücü potansiyeline duyduğumuz güveni bir kez daha kanıtladığımıza inanıyoruz. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde projelerimizi, başarılarımızı ve bu vesileyle istihdama olan katkımızı artırarak devam ettirmeyi planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

YAZININ DEVAMINI DERGİMİZİN OCAK SAYISINDA OKUYABİLİRSİNİZ…

14 Oca 2019
Benzer Haberler
DAIMLER’İN TÜRKİYE’DEKİ KÜRESEL IT MERKEZİ 5 YAŞINDA
Kategori: Teknoloji
DAIMLER, OTONOM SÜRÜŞ SİSTEMLERİNE 500 MİLYON EURO YATIRDI
Kategori: Güncel Haberler
DAIMLER’İN TÜRKİYE’DEKİ KÜRESEL IT MERKEZİ 5 YAŞINDA
Kategori: Teknoloji
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?