13 Eyl 2018

TURKISH CARGO, YETKİNLİĞİNİ ARTIRMAYA DEVAM EDİYOR

Dünyanın en çok ülkesine uçan hava kargo markası Turkish Cargo, şirketlere uluslararası alanda daha hızlı ve güvenilir ticaret yapma imkânı sunan “Yetkilendirilmiş Yükümlü Statü (YYS)” Belgesini almaya hak kazandı. Mali gücü, büyüme ivmesi ve operasyonel süreçlerindeki mükemmeliyetçi işleyişi ile güvenilirliğini kanıtlayan Turkish Cargo, bu sayede Türkiye’de bu belgenin avantajlarından faydalanacak ilk ve tek hava kargo taşıyıcısı oldu.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nınDünya Gümrük Örgütü (DGÖ) ile istişareleri sonrası “Kolay Ticaret, Büyük Türkiye” sloganıyla uygulamaya aldığı “Yetkilendirilmiş Yükümlü Statü” belgesi, küresel ticaret zincirinde hızlı ve güvenilir teslimat için büyük önem arz ediyor. Belgeyi almaya hak kazanan kuruluşlar, gümrük mevzuatındaki birçok gerekliliği kolaylaştırılmış yöntemler ile yerine getiriyor. Turkish Cargo sahip olduğu yeni yetkinlik ile son yıllarda gösterdiği başarılı performansını daha da geliştirmeyi hedefliyor.

 “Yetkilendirilmiş Yükümlü Statü” belgesi ile Turkish Cargo;

  • Güvenilir marka algısı adına önemli bir kazanım sağlayacak, bu uluslararası firmalar tarafından bir tercih edilme sebebi olacak.
  • Anlaşma kapsamındaki ülkelerde hızlı sevkiyat avantajlarından yararlanabilecek.
  • Hızlı sevkiyat avantajı sayesinde rekabet gücü artarken maliyetlerde azalma gerçekleşecek.
  • Tedarikçilerle iş birliği yeni ve etkileşimli bir boyut kazanacak.
  • Yerinde gümrükleme işlemi ile zaman ve iş gücü kaybının önüne geçilebilecek.
  • Yeni pazarlara açılma noktasında süreçler daha hızlı sonuca ulaştırılabilecek.

Yetkilendirilmiş Statü Belgesi’yle birlikte; zaman, maliyet tasarrufu sağlayan ve operasyonel kabiliyetlerini artıran Turkish Cargo, lojistik taleplere yönelik özel ve pratik çözümler üreterek, ithalatçı - ihracatçı firmalara destek oluyor ve bölgesel ticareti geliştirerek, 2023 yılı hedefleri kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

13 Eyl 2018
Benzer Haberler
TURKISH CARGO QEP AKREDİTASYONU ALMAYA DEVAM EDİYOR
Kategori:
TURKISH CARGO, İLK 777 KARGO UÇAĞININ KUTLADI
Kategori:
TURKISH CARGO, YETKİNLİĞİNİ ARTIRMAYA DEVAM EDİYOR
Kategori: Güncel Haberler
Yazarlar

YENİ EKONOMİ PROGRAMI VE TASARRUF EĞİLİMİ

NE KADAR DİJİTALSİNİZ?