13 Eyl 2018

DHL’DEN MODA SEKTÖRÜNE TAM DESTEK

Çeşitli şehirlerde düzenlenen moda haftalarında Resmi Lojistik Ortağı olarak yer alan DHL, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ana sponsorluğunu da üstlendi. DHL sektörün büyümesine katkıda bulunmak üzere gelecek vadeden genç tasarımcılara destek oluyor. Geçen sezon koleksiyonu “RELOADED” ile büyük beğeni toplayan ödüllü genç modacı Gökhan Yavaş’ın İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonunu tanıttığı defile DHL sponsorluğunda gerçekleştirildi. Latin Arapların yaşam tarzı ve etnik mirasını günümüzün sportif tarzıyla tekrar yorumlayan GOKHANYAVAS Delivered by DHL defilesi yerli ve yabancı modaseverler tarafından yoğun ilgi gördü.

MODA SEKTÖRÜNDE E-TİCARET GÜNDEMİ
Türkiye’deki üreticilerin e-ticaretle dünyaya bağlanmasına önemli katkılar sunan DHL, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamındaİHKİB tarafından düzenlenen ve moda tasarımcıları ile markaları alıcılarla buluşturan The Core’dada bu konuyu gündeme taşıdı.DHL sponsorluğunda e-ticaret ile dünya pazarlarına açılmayı hedefleyen tasarımcılar ile bu alanda başarıya ulaşmış markaların temsilcilerini bir araya getiren bir Soru-Cevap etkinliği düzenlendi. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un son gününde ise DHL ev sahipliğinde e-ticaretin tüm yönleriyle değerlendirildiği DHL E-COMMMERCE FORUM TALK paneli gerçekleştirildi.

“TÜRKİYE TEKSTİLDEKİ GÜCÜNÜ MODADA TREND BELİRLEYİCİ OLMAYA TAŞIYABİLİR”
DHL Express Türkiye CEO’su Claus Lassen, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “DHL lojistik hizmetleriyle global moda ve e-ticaret dünyasında yeni fırsat pencereleri açma konusunda öncü bir rol üstleniyor. Bugün moda tasarımcılarından büyük perakendecilere, dünya genelindeki moda haftalarından online satışa kadar tüm hedef grupların ihtiyaçlarına uyarlanmış özel çözümler geliştiriyoruz. Bu alandaki bilgi ve tecrübemizi de düzenlediğimiz ve sponsoru olduğumuz etkinliklerde aktarıyoruz. Türkiye’nin tekstil sektöründeki güçlü konumunu moda dünyasında da aktif ve trend belirleyen bir noktaya taşımaya hazır olduğuna inanıyoruz. Genç tasarımcıların bu konuda büyük potansiyele sahip olduğunu görüyoruz. Bu kapsamda İstanbul’da düzenlenen moda haftasında özellikle genç ve gelecek vadeden tasarımcıları desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

VETEMENTS “DHL KAPSÜL KOLEKSİYONU” İSTANBUL’DA
DHL’in moda dünyasıyla yakın ilişkileri sponsorluklarla sınırlı kalmıyor. Geçen yıl Paris Moda Haftası kapsamında moda dünyasının önde gelen markalarından Vetements tarafından oluşturulan “DHL kapsül koleksiyonu”ndan özel parçalar da Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında oluşturulan DHL standında sergileniyor.

13 Eyl 2018
Benzer Haberler
İŞ BANKASI’NDAN E-İHRACAT HAMLESİ
Kategori: Güncel Haberler
VETEMENTS’İN YENİ “DHL KAPSÜL KOLEKSİYONU”
Kategori:
E-TİCARET B2B’Yİ DÖNÜŞTÜRÜYOR
Kategori: Lojistik
Yazarlar

YENİ EKONOMİ PROGRAMI VE TASARRUF EĞİLİMİ

NE KADAR DİJİTALSİNİZ?