13 Eyl 2018

THERMO KING HİBRİT TREYLER ÜNİTESİNİ PAZARA SUNACAK

Hem dizel hem de elektrik gücünün tüm avantajlarını sunan endüstrinin ilk gerçek hibrit treyler ünitesini yakın zamanda Türkiye pazarına sunmaya hazırlandıkları bilgisini veren Thermo King Marka Müdürü Suna Türk, “bunun yanında araç aküsü ile çalışan tam elektrikli küçük segment ticari araç Thermo King soğutucularını da 2019’da yollarda göreceğiz” diyor.

Öncelikle pazarın genel yapısına bir bakalım. Soğutma sistemlerinde pazarın genel görünümünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Bir önceki yıla göre nasıl bir değişiklik var?

Türkiye’de, yetersiz donanıma sahip depo ve araçlar yüzünden soğuk zincir taşımacılığında her yıl yaklaşık yüzde 30’luk kayıp yaşanıyordu. Usulüne uygun taşınmadığı için bozulan ilaç ve et gibi ürünlerin ekonomik kaybın yanı sıra insan sağlığı için yarattığı tehdit çok daha büyüktü. Aynı şekilde Avrupa’nın 6’ncı en büyük ilaç pazarına sahip olan Türkiye 22,1 milyar liralık satış hacmine ulaşarak dünyanın en büyük 17’nci ilaç pazarı haline geldi. 2020 yılında Türkiye’nin dünyanın 14’üncü en büyük ilaç pazarı olacağı öngörülüyor. Tüm bu veriler ışığında Gıda ve GDP (ilaç) taşımacılığındaki yeni regülasyonlar ve kullanıcıların ilgisinin artması ile birlikte, birçok firma ısı kontrolü olmayan sistemler yerine soğuk zincir isteklerini tam anlamı ile karşılayabilecek ürünlere yönelmeye başladı, bu da sağlıklı taşıma ile ekonomik kayıpları en aza indirme açısından önemli bir gelişme. Önceki yıla göre izolasyonlu treyler satışlarına bağlı olarak Thermo King markası yine en çok tercih edilen marka olmayı sürdürüyor.

SANAL MARKETLERE ÇÖZÜM ÜRETMEYE BAŞLADIK

Thermo King özelinde bakıldığında, 7 aylık satış performansınız nasıldı? Yıl sonu hedefiniz nedir? Bu performansla yıl sonu hedefinize ne kadar yakınsınız?

Bu sene frigorifik pazarda küçülme olmasına rağmen biz Thermo King olarak hedefimizi gerçekleştirdik. Ailemize yeni kullanıcıları dahil etmekle beraber, sadık müşterilerimizin önemli projelerinde de yer almak gurur vericiydi. GDP sertifikalı ünitelerimiz ile hedef kitlemize sağlık sektöründe ilaç taşımacılığı firmaları ve lojistik şirketlerini de katarken, e-ticaret yapan ve hızlı tüketim gerçekleştiren sanal marketlere de çözüm üretmeye başladık.Yılın ikinci yarısında da aynı performansı göstererek başarılı bir yıl geçireceğimize inanıyorum.

Satış performansına bakıldığında şuan da pazarda en çok tercih edilen model hangisi ya da hangileri? Müşteriler neden bu modelleri tercih ediyor?

Thermo King SLX modeli 2009’dan beri en çok tercih edilen modelimiz. 2017 yılında tanıtımı yapılan SLXi TIR ünitesi, çok sıcak iklim koşullarında dahi yüksek dayanım gösteriyor. Düşük yakıt tüketimi, standart olarak sunulan uydu takip modülü ve standart sunulan R452 gaz ile çevre dostu olarak rekabette bir adım önde. Aynı zamanda yüksek kaliteli parçalarla ürün ömrünü artırarak bakım giderlerini de düşürmesi müşterilerimiz tarafından tercih nedenlerinden biri olarak öne çıkıyor.

HİBRİT TREYLER ÜNİTESİNİ YAKIN ZAMANDA TÜRKİYE PAZARINA SUNACAĞIZ

Yakın zamanda pazara sunacağınız yeni ürünler var mı?

Dünyanın her yerinden 24 saat ulaşılabilen müşteri destek hattı, ünite kontrol panelinde Türkçe dil alternatifi, ünite hareketlerini kayıt altına alan yazıcı Touchprint, kapı sensörü ve uzaktan müdahale imkanı veren uydu takip sistemi ile sektörde farklılığımızı ortaya koyuyoruz. Bu gelişim bilinci doğrultusunda, elektrikli araçların hızlıca arttığı günümüzde Thermo King de Hybrid serisi ürünleri ile yeniliklerine devam etmeyi planlıyor. Hem dizel hem de elektrik gücünün tüm avantajlarını sunan endüstrinin ilk gerçek hibrit treyler ünitesini yakın zamanda Türkiye pazarına sunacağız. Bunun yanında araç aküsü ile çalışan tam elektrikli küçük segment ticari araç Thermo King soğutucularını da 2019’da yollarda göreceğiz.

SÖYLEŞİNİN DEVAMINI DERGİMİZİN EYLÜL SAYISINDA BULABİLİRSİNİZ…

13 Eyl 2018
Benzer Haberler
TIRSAN, İHRACATINI YÜZDE 81 ARTIRDI
Kategori:
KRONE, TÜRK NAKLİYECİSİNİ GELECEĞE TAŞIYOR
Kategori: Güncel Haberler
KRONE, YENİ DAĞITIM KONSEPTİNİ HAYATA GEÇİRİYOR
Kategori: Güncel Haberler
Yazarlar

ARTIK GÜNDELİK HAYATA DÖNMEK LAZIM

İLHAM VEREN KONUŞMALAR