13 Eyl 2018

ARVENTO LOJİSTİKÇİLERE YÜZDE 40’A VARAN TASARRUF SAĞLIYOR

Soğuk zincirin korunmasından depolardan yapılan akaryakıt hırsızlığına, güvenlikten yakıt tüketimine kadar neredeyse her alanda lojistik filolarına yüzde 40’a varan tasarruf sağladıklarını anlatan Arvento CEO’su Özer Hıncal ile araç takip sistemleri pazarını ve şirketin büyüme planlarını konuştuk.

Öncelikle, firmanızın ticari araç filolarına yönelik hizmetlerini anlatabilir misiniz?

Arvento olarak daha çok ticari araçlara yönelik hizmet veriyoruz. Türkiye’de 23 milyona yakın araç bulunuyor. Bunun yaklaşık 10 milyonu ticari araçlardan oluşuyor. Firmalar araçlarının nereye gittiğini, kaç km yaptığını ve nerelerde durakladığı gibi bilgileri bilmek istiyor. Firmalar bizim sistemlerimiz üzerinden araçlarını uydudan 7/24 takip edebiliyor. Araç filosunun hızı, yakıt tüketimi, güvenliği, sürücü davranışı gibi onlarca farklı parametre Arvento sistemleri üzerinden takip edilebiliyor. Bunun yanı sıra sektörlerin ihtiyaçlarına özel çözümler sunuyoruz. Lojistik araçlarından okul servislerine, belediye araçlarından ambulanslara kadar hemen hemen her sektörde çözümlerimiz kullanılıyor. Türkiye’nin önde gelen gıda üreticileri ve dağıtıcıları sıcaklık takip sistemimiz ile gıdaların bozulmadan teslim edilmesini sağlıyor.

Kaçakçılık, araç ve yakıt hırsızlığı gibi konularda Arvento filolara nasıl faydalar sağlıyor? Elinizde rakamsal veriler var mı?

Arvento olarak 32 ülkede 850 bin araca girmeyi başardık. Sunduğumuz çözümlerle firmalar araç ve yakıt hırsızlığının önüne geçebiliyor. Firmalar araç takip sistemine geçtikten sonra en az yüzde 10 tasarruf sağlamaya başlıyor. Bu oran lojistik sektöründe yüzde 35-40’ı bulabiliyor. Depodan yapılan akaryakıt hırsızlığını önleyen çözümlerimiz, ekonomik ve güvenli sürüş sistemlerimiz ile şirketlerin araç giderlerinden yüksek oranda tasarruf etmesini sağlıyoruz. Kaçakçılıkla mücadele faaliyetleri kapsamında Gümrük Müsteşarlığı sistemlerimizi kullanıyor. Gümrük Müsteşarlığına özel olarak geliştirdiğimiz cihazımız 350 – 1500 saat batarya ömrüne sahip ve her türlü hava koşulunda çalışabiliyor. Bu cihaz Türkiye’ye giren şüpheli araçlara takılıyor. Takip edilen araç izlemesi gereken güzergâhın dışına çıkarsa cihaz hemen ilgili yetkililere sinyal gönderiyor. Cihazın araçla temasının kesilmesi durumunda ise cihaz anında alarm gönderiyor. Sistem sayesinde birçok kaçakçılık olayının önüne geçilmesinin yanı sıra değeri milyonlarca lirayı bulan kaçaklık ürünü yakalanmış durumda.

SOĞUK ZİNCİR ARTIK DAHA SAĞLAM

Arvento, soğuk zincirin sağlamlığını koruyabilmek adına hangi hizmet ve ürünlerle lojistikçilerin yanında yer alıyor?

Geçtiğimiz günlerde meyve-sebze gibi çabuk bozulan gıdaların frigorifik araçlarda taşınmasının zorunlu hale getirilmesiyle birlikte Arvento’nun sunduğu “Sıcaklık Kontrol ve Takip Sistemi” daha da önem kazandı. Geliştirdiğimiz sıcaklık kontrol ve takip sistemi ile depodan market dolaplarına uzanan süreçte ürünlerin soğuk tedarik zinciri bozulmadan uygun sıcaklık seviyesinde ve hijyenik koşullarda ulaşmasını sağlıyoruz. Arvento olarak geliştirdiğimiz bu sistemle özellikle yumurta, meyve, sebze, dondurma, süt, tavuk gibi hazır gıda ürünlerinin üretimini ve dağıtımını yapan firmalara hizmet veriyoruz. Şirketler, Arvento’nun geliştirdiği “Sıcaklık Kontrol ve Takip Sistemi” ile frigorifik araçlarını, soğuk hava depolarını ve üretim yaptığı tesislerin sıcaklık değerlerini internet üzerinden anında kontrol edebiliyor. “Sıcaklık Kontrol ve Takip Sistemi” kritik sıcaklık değişikliklerini alarm mesajları şeklinde anlık olarak gönderebiliyor. Sistemin bu özelliği şirketlere, elektrik kesintileri, soğutma sistemlerinin arızalanması, kapıların açık kalması gibi durumlarda gerekli müdahalenin zamanında yapılabilmesini sağlıyor. Sıcaklık değerlerindeki değişimler anlık alarm mesajları, grafikler ve istatistiki raporlar şeklinde ister bilgisayar ister akıllı telefon üzerinden online takip edilebiliyor.

SÖYLEŞİNİN DEVAMINI DERGİMİZİN EYLÜL SAYISINDA BULABİLİRSİNİZ…

13 Eyl 2018
Benzer Haberler
ARVENTO LOJİSTİKÇİLERE YÜZDE 40’A VARAN TASARRUF SAĞLIYOR
Kategori: Lojistik
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?