5 Tem 2018

TEKNOLOJİ TRENDLERİ YAPI KREDİ GELENEKSEL BULUŞMASINDA MASAYA YATIRILDI

Yapı Kredi, gelenekselleşen “IT’s My Life Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri Buluşması”nı bu yıl 8. kez gerçekleştirdi. Bilişim teknolojileri sektörünün önde gelen 21 firmasının uzmanları, üç farklı salonda eş zamanlı olarak düzenlenen “Finans Dünyasında Teknoloji Trendleri”, “Yeni Nesil Altyapı Çözümleri ve Güvenlik” ve “Veri Yönetimi ve Yapay Zeka” başlıklı oturumlarda fikir alışverişinde bulundu. Önümüzdeki dönemin yeni dijital trendlerinin profesyonellerce ele alındığı “IT’s My Life’ bir kez daha bilişim teknolojileri sektörünün nabzını tuttu.

DİJİTALLEŞMEYİ BÜNYESİNE ADAPTE EDEN FİRMALAR KAZANACAK
Teknoloji ile şekillenen dünyada günceli yakalamanın ve bunun ötesine geçerek gelecek trendleri öngörebilmenin, müşteri deneyimini üst seviyede sağlamayı amaçlayan kurumlar adına hayati önem taşıdığını belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, tüm sektörlerde yoğun yaşanan rekabet ortamında fark yaratmanın yolunun dijitalleşmeyi bir bütün olarak görmek ve bunu bir kurumun tüm birimlerine adapte etmekten geçtiğine dikkat çekti. İşte bu anlayıştan yola çıkarak, tam 8 yıldır, bilişim teknolojileri alanında ön plana çıkan kurumların profesyonellerini ‘IT’s My Life’ çatısı altında buluşturduklarını söyleyen Cahit Erdoğan, “Her sene farklı konu başlıklarıyla düzenlediğimiz oturumlarla teknolojinin bugününü ve yarınını tartışıyoruz. Katılımcıların ufkunu açması ve yeni iş ortaklıklarının kurulmasına zemin hazırlaması sayesinde ‘IT’s My Life’ın, bilişim teknolojileri profesyonelleri açısından geleneksel bir buluşmaya dönüşmesinden büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

YENİ TEKNOLOJİ: DAVRANIŞ ANALİZİ
Platin Bilişim ve stratejik iş ortakları FireEye ve Bt Bilgi, etkinlikte siber atak trendlerini ve makine öğrenme teknolojisi ile henüz saldırı gerçekleşmeden, saldırganların davranışlarını analiz ederek nasıl yakalayabildiklerini anlattı. Siber atak trendleri ile ilgili sunum gerçekleştiren Platin Bilişim İş Geliştirme Müdürü Ozan Özkara, davranış analizine dayanan yeni güvenlik teknolojisi ile ilgili olarak, “Siber saldırganlar çeşitli yöntemlerle bir kişinin kimlik bilgilerini çalabilirler ama davranışlarını çalamazlar. Örneğin bir mühendisin kimliğini çalarak sisteme giriş yapan bir siber saldırgan, mühendisin normalde hiç yapmayacağı müşteri hesabına erişmek, kayıtları çalmak gibi bir işlem gerçekleştirmeye çalıştığında davranış analizi teknolojisi bu tehdidi anlık alarm verir. Bu sayede saldırı gerçekleştikten aylar sonra değil, saldırı yapılmaya çalışıldığı anda tespit edilerek önlem alınabilir. Bu teknoloji sayesinde gerçekten önemli olan tehditler, diğer alarmlardan ayrıştırılmış, öne çıkarılmış olur.

5 Tem 2018
Benzer Haberler
TEKNOLOJİ TRENDLERİ YAPI KREDİ GELENEKSEL BULUŞMASINDA MASAYA YATIRILDI
Kategori: Teknoloji
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?