1 Haz 2018

YENİ KANAL YAPISIYLA GÜÇLENEN ZYXEL BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

2018 yılında gerek kurumsal kanalda, gerek nihai tüketici kanalında ciddi büyüme beklediklerini söyleyen Zyxel Türkiye Kanaldan Sorumlu Genel Müdürü Tuğba Şişik, özellikle kurumsal kanalda yüzde 30 oranında büyüme hedeflediklerini belirtiyor. Şişik, odaklarında, Smart Wi-Fi, mesh teknolojisi ve bulut yatırımlarının olduğunun altını çiziyor.

Zyxel Türkiye, yeni bir yapılanma sürecine girerek Avrupa operasyonuna bağlandı. Zyxel’in yeni kanal yapısı ve bu yapının sunacağı fırsatlar ile ilgili bilgi verir misiniz?

Yenilenen kurumsal kimliğimiz ile daha dinamik bir yapıya kavuşan firmamız, ‘Ağ dünyasındaki iş ortağınız’ mottosuyla sektöre yön vermeye devam ediyor. 2018 yılında da gerek kurumsal kanalda, gerek nihai tüketici kanalında ciddi büyüme bekliyoruz. Özellikle kurumsal kanaldaki partner yapılanmamız ile büyük projelere imza atmayı planlıyoruz. Çözüm ortaklarımıza uzun yıllardır ciddi yatırım yapıyoruz ve onlarla birlikte birçok katma değerli projeye imza attık. 2018’de yeni partner programı ile bayi ve çözüm ortağı yapımızı genişletip onlara benzersiz avantajlar sunmaya devam ediyoruz. İş ortaklarımızı Zyxel’in networking kahramanları olarak görüyoruz. İş ortaklarımızın kullanımına özel bir portalımız bulunuyor. Partnerlerimiz portalde yer alan online satış ve çözüm eğitimlerine katılarak yetkinliklerini geliştirebiliyor. İş ortaklarına yönelik özel teşviklerden faydalanabiliyor, demo ürünleri indirimli olarak temin edebiliyorlar. İş ortaklarımız satış öncesi destekler ve satış sonrası destekler sayesinde, Zyxel’in desteğini her daim yanlarına alarak müşteriye gitmenin verdiği güveni ve rahatlığı yaşıyor. Yeni yapımız, iş ortaklarımıza Zyxel’in öne çıkan teknolojilerini değerlendirme imkanı vermek yanında yeni teknolojilerin sahada daha fazla penetre olmasını sağlamayı hedeflerken, yeni teknolojilerimizin sunduğu kolaylıklardan Zyxel müşterilerinin daha fazla yararlanması amacını da güdüyor. Avrupa’nın bir birimi olarak pazarda daha fazla söz sahibi olacağımıza inanıyoruz ve Türkiye pazarına ciddi yatırımlar yapmayı sürdürüyoruz.

Zyxel, Türkiye’de hangi ürün grupları konusunda faaliyet gösteriyor?

Zyxel, yaklaşık 30 yıldır ev, ofis, servis sağlayıcılara yönelik farklı kurulum ihtiyaçlarını karşılayan genişbant ağ endüstrisinin küresel liderleri arasında yer alıyor. Zyxel, bugüne dek 700 binden fazla KOBİ ve işletmenin bağlantı problemlerini çözmüş, yaklaşık olarak 100 milyon son kullanıcıya ulaşmış bir teknoloji şirketi. Zyxel ürünleri, tüketicinin ihtiyaçlarını bilen, gözlemleyen ve teknik bilgi birikimi yüksek mühendisler tarafından geliştirilen, inovasyona dayalı, müşteri odaklı çözümler sunuyor. Bunlar arasında KOBİ’lerin de ihtiyaçlarını karşılayan modem, router, Wi-Fi kablosuz genişletici, elektrik hattı üzerinden internet erişimi sağlayan PLE genişleticiler gibi cihazlar yer alırken; bireysel ve kurumsal kullanıcılara hitap eden ağ üzerinde çalışan veri depolama cihazı (NAS) ve medya oynatıcılar, güvenlik cihazları, bulut ağ hizmeti gibi ürün ve çözümler de yer alıyor.

KOBİLERE PROFESYONEL ÇÖZÜMLER

Kurumlar için sunduğunuz ağ çözümleri neler?

Ağ teknolojileri alanında dünya liderleri arasında yer alan Zyxel’in KOBİ’ler için de büyük ölçekli işletmeler için de profesyonel çözümleri bulunuyor. Zyxel, bugüne dek her sektörden 700 binden fazla işletme tarafından tercih edilen çözümlere sahip. Zyxel olarak otel, motel ve misafirhanelere de özel önem veriyoruz. Yaptığımız bir araştırmaya göre Avrupa’daki otellerin yarısından fazlasında müşterilerin en çok talep ettiği üç hizmetten birisinin Wi-Fi olduğunu; bununla birlikte otellerin yüzde 38’inin ise ağa bağlanan cihaz sayısının çokluğu sebebiyle iyi hizmet sunmak için çaba sarf ettiklerini tespit ettik. Bu sebeple Zyxel Türkiye olarak oteller ile özel olarak ilgileniyor, konaklama sektöründe müşteri memnuniyetinin en önemli unsurlarından olan internet bağlantısının kesintisiz ve kusursuz olması için müşterilerimize yardımcı oluyoruz. Akademik kurumlarda da dizüstü bilgisayar, tablet ve mobil cihaz kullanımı da benzeri şekilde arttı. Bu durum şüphesiz kaliteli eğitim verebilmek için mükemmel fırsatlar sunuyor. Aynı anda ağa bağlı yüzlerce, binlerce cihazın bulunduğu eğitim kurumları da yine Zyxel Türkiye olarak özel önem verdiğimiz bir sektörü oluşturuyor. Tabii çok sayıda cihazın aynı anda ağa eriştiği ve internet hizmeti almak istediği senaryo sadece otellerle ya da okullarla sınırlı değil. Her sektördeki şirketler, hızla büyüyen ağlarını daha kolay ve hızlı bir şekilde yönetebilmek için ağ cihazlarının da bulut üzerinden yönetilebilir olmasına ihtiyaç duyuyor. Her ölçekteki kurum ve şirket için Zyxel’in sağlayacağı ileri teknolojiye sahip ürün ve çözüm mutlaka bulunuyor.

Zyxel’in kurumsal ağ çözümleri firmalara neler sunuyor?

Zyxel’in geliştirdiği bulut yönetimli ağ teknolojisi Nebula, kurumların ağlarındaki cihazları tek bir lokasyondan merkezi olarak kontrol edebilmelerini sağlıyor. Yeni bir lokasyon eklendiğinde konfigürasyonu kopyalayarak çoğaltmak mümkün olduğu gibi, cihazları kutusundan çıkarmadan uzaktan kurulumunu yapmak da şirketlere önemli kolaylıklar sağlıyor. Zyxel, kurumsal ağ çözümleri ile kurumsal müşterilerinin ihtiyaçlarını uçtan uca kapsayan çözümler sunuyor. Ağ altyapısını Zyxel ürünleri ile oluşturan şirketler üstün Zyxel teknolojisi ve yönetme kolaylığına ulaşıyor. Kurumlar ister tek lokasyon olsun, isterse çoklu lokasyona sahip olsun ağlarını bulut üzerinden, tek bir noktadan yönetebilme kolaylığına sahip oluyor. Şirketler için can damarı olan ağ altyapıları verimli ve kesintisiz çalışabilirken, yönetilebilir ve ölçeklenebilir bir ağ teknolojisine de sahip olmuş oluyor.

SÖYLEŞİNİN DEVAMINI DERGİMİZİN HAZİRAN SAYISINDA BULABİLİRSİNİZ…

1 Haz 2018
Benzer Haberler
ZYXEL’İN YENİ GENEL MÜDÜRÜ TİMUÇİN AKSOY OLDU
Kategori: Güncel Haberler
YENİ KANAL YAPISIYLA GÜÇLENEN ZYXEL BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR
Kategori: Teknoloji
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?