17 May 2018

IVECO, JAPONYA'DA DOĞAL GAZLI ARAÇLARINI TANITTI

Yol ve arazi taşımacılığında küresel bir lider olan IVECO, Yokohama’da 10ila 12Mayıs arasında yapılacak olan Japan Truck Show’da Japon piyasasına doğal gazla çalışan araçlarını sunacak. Marka, doğal gazla çalışan araçlarının iki yeni filosunu tanıtıyor: Uzun mesafe taşımacılığı için özel olarak tasarlanan Stralis NP 400 ile düşük salınımlı yakıt ve şehirlerde sürülebilirliğin mükemmel birleşimini sunarak sınıfına özel Hi-Matic 8 vitesli otomatik vites kutusuna sahip Sıkılaştırılmış Doğal Gaz (CNG) ile çalışan ilk araç olan Daily Hi-Matic Natural Power ve Daily Minibüs Natural Power modellerine sahip olan “2018 Yılının Uluslararası Vanı” ödülünü almış Daily Blue Power Ailesi. Standa uğrayan ziyaretçiler, sergilenen ürünlerin rehberli turlarının ve Stralis NP 400 LNG aracı kabininde Sanal Gerçeklik sürücü deneyimi de dahil olmak üzere bir dizi aktivite sayesinde IVECO’nun en yeni doğal gazla çalışan araçlarının tüm avantajlarını keşfedebilecek.

STRALİS NP 400: DOĞAL GAZLA ÇALIŞAN KAMYON
CNG ve Sıvı Doğal Gaz (LNG) ile çalışan yeni Stralis NP 400, olağanüstü bir çevresel performans sunuyor: ekstra kent yollarında CO2 düzeyini yüzde 10’a kadar, biyometanla tedarik edildiğinde yüzde 95’e kadar azaltıyor. IVECO Cursor 9 motorunun dizel Euro VI modeliyle kıyaslandığında NOx ve parçacıklı madde salınımında yüzde 95’in üzerinde azalma sağlayabiliyor. Bu da şu anda Japon emisyon standartlarına eşdeğerd. Stralis NP 400’de 8,7 litrelik IVECO Cursor 9 Doğal Gazlı Euro VI motoru bulunuyor. Dizel eşdeğeri gibi aynı 400 hp ve 1700 Nm tork sağlar; sınıfının en iyisi ağırlık/güç oranına, güç yoğunluğuna, servis aralıklarına ve sessiz çalışmaya sahip.

Sabit motor yükünde sorunsuz bir sürüş ve yokuşlarda üstün performans sağlayan 12 vitesli EUROTRONIC vites kutusuyla donatılmış. “Eco-roll” özelliği sayesinde önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlıyor. Vites kutusunun yanlış kullanılmasından kaynaklanabilecek aktarma organları hasarını önleme avantajına da sahiptir ve daha uzun kavrama ömrü sunarak bakım maliyetlerini azaltıyor. Yeni Stralis NP, standart olarak entegre edilmiş hidrolik yavaşlatıcı, yokuşta tutuş işlevi ve Uyarlanabilir Hız Sabitleyici özellikleriyle ideal sürüş konforu ve güvenliği sağlıyor.

17 May 2018
Benzer Haberler
STRALIS NP, YILIN EN AZ KARBON SALAN ARACI SEÇİLDİ
Kategori: Güncel Haberler
JOSTGROUP’A 500 DOĞALGAZLI IVECO STRALIS NP
Kategori: Güncel Haberler
IVECO, JAPONYA'DA DOĞAL GAZLI ARAÇLARINI TANITTI
Kategori: Güncel Haberler
Yazarlar

2019 YILI SENARYOLARI

İLERLEMENİN MERKEZİNDE UMUT VARDIR!