3 Nis 2018

PROMETEON’DAN 3 MİLYAR TL’LİK TASARRUF VAADİ

Pirelli marka ticari lastiklerin üreticisi Prometeon Türkiye, 2017 yılını değerlendirmek ve 2018 yılı hedeflerini paylaşmak üzere düzenlediği toplantıda filolara yönelik geliştirdiği ProTruck hizmetlerini tanıttı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Prometeon Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su Alp Günvaran, Prometeon Lastik Grubu (Prometeon Tyre Group) ve Türkiye’nin grup içerisindeki konumu hakkında bilgiler verdi. Günvaran, 160 ülkede 7 bin 300 çalışanı ve yaklaşık 1,2 milyar euro cirosu bulunan Prometeon’un dünyanın endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek şirketi olması ile diğer lastik üreticilerinden ayrıştığına ve bu konuda uzmanlaştığına değindi. Prometeon Türkiye’nin pazar payı ve büyüme rakamları tarafında yakaladığı başarılarla grup içerisinde geldiği konuma dikkat çeken Alp Günvaran, “Prometeon Türkiye, Prometeon dünyası içinde bir yönetim, üretim ve yetenek merkezi. Dünyadaki 4 ana bölgeden birinin yönetim üssü olarak bugün 75 ülkenin, 2 fabrikanın ve 3 bin 250 çalışanın sorumluluğunu üstleniyoruz. Öte yandan Prometeon’un dünyadaki 4 üretim tesisinden biri de Türkiye’de yer alıyor. Kocaeli’deki fabrikamız, 1960’ta kurulan ilk lastik fabrikası olması, Türkiye’deki ilk lastiği üretmesi ve sektörünün ilk Ar-Ge sertifikasına sahip olması gibi pek çok ilkle faaliyetlerini sürdürüyor. 800 bin adetlik yıllık üretim kapasitemiz, 2 bin çalışanımız ve ihracat gücümüzle, ekonomiye, istihdama sunduğumuz katkıdan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

“ÖNÜNÜZDEKİ 5 YILA İDDİALI HEDEFLERLE GİRİYORUZ”
2017’de pazarın üzerinde büyüdüklerine değinen Günvaran, “2017 sonunda yüzde 21’i aşan pazar payına ulaştık. Bu büyümede ürün ve hizmet yaklaşımımız büyük öneme sahip. Diğer yandan Türkiye ekonomisinin lokomotifi inşaat sektöründe en çok tercih edilen marka Pirelli ticari lastikler oldu. Yüzde 25 pay ile liderliğe oturduk. Sürüş güvenliğinin simgesi ön aks lastiklerde de yüzde 23 pazar payı ile yine liderliğe sahibiz” dedi. Gelecek dönem hedefleri hakkında da bilgi veren Günvaran, “Önünüzdeki 5 yıla iddialı hedeflerle giriyoruz. Hedefimiz; ürünlerimizle, hizmetlerimizle ve müşterilere sunduğumuz deneyimle pazar liderliği. Önümüzdeki dönemde portföyümüzü genişletecek ve markamıza yatırım yapmayı sürdüreceğiz. Hedefimize ulaşmada özellikle filolara yönelik geliştirdiğimiz çözümler önemli rol oynayacak. 1,5 yıldır üzerinde çalıştığımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel olarak geliştirdiğimiz hizmetlerimizi ProTruck markası altında topladık. Amacımız premium marka Pirelli ticari lastiklerimizle beraber sunduğumuz hizmetlerle müşterilerin lastiklerinden en yüksek verimi almalarına destek olmak ve ana işlerine odaklanmalarını sağlamak” açıklamasında bulundu.

PROTRUCK İLE ARAÇ BAŞINA 3 BİN TL TASARRUF
ProTruck çatısı altında sunulan hizmetlerle sağlanan tasarruf hakkında da bilgi veren Alp Günvaran, “TÜİK verilerine göre Türkiye’deki ticari araç parkının büyüklüğü 1 milyon adet. Tüm bu araçlar ProTruck hizmetlerinden faydalansalar sadece yakıttan 1,36 milyar TL’lik tasarruf sağlanabilir. Ayrıca lastik bakım, kaplama ve ürün etiket tasarrufları ile bu rakam yaklaşık 3 milyar liraya ulaşabilir. Yapılacak bu tasarruf hem Türkiye ekonomisine hem de filoların maliyetlerine önemli katkı sağlar. Prometeon Türkiye olarak Pirelli marka ticari lastiklerimiz ve ProTruck hizmetlerimizle ticari araç başına yıllık 3 bin liralık tasarruf vaat ediyoruz” dedi.

FİLOLAR İÇİN BİR NUMARALI MALİYET YAKIT, İKİ NUMARA İSE LASTİK
Toplantıda ProTruck hizmetlerinin detaylarını aktaran Prometeon Türkiye, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak, ProTruck hizmetlerini tasarlarken lastiğin yaşam döngüsündeki maliyet yaratan önemli alanlara odaklandıklarını belirterek şunları kaydetti: “Filoların maliyetlerine baktığımızda ilk sırada yakıtın, ikinci sırada lastiğin yer aldığını biliyoruz. Prometeon Türkiye olarak müşterilerimize lastiği aldıkları andan itibaren tasarruf sağlıyoruz. Çünkü biz müşterilerimize premium kalitede Pirelli marka ticari lastikler sunuyoruz. ProTruck hizmetlerimizi tasarlarken de ürünün bakım anından yenilenen ömrüne, sürüşten hurdaya çıkmasına kadar lastiğin yaşam döngüsünde maliyet oluşturan tüm anlara ve lastiğin yakıta olan etkisini nasıl minimize edeceğimize odaklandık.”

YAZININ DEVAMINI DERGİMİZİN NİSAN SAYISINDA OKUYABİLİRSİNİZ…

3 Nis 2018
Benzer Haberler
PROMETEON’DAN 3 MİLYAR TL’LİK TASARRUF VAADİ
Kategori: Ticari Araçlar
PROMETEON TÜRKİYE SEKTÖRE LASTİK PROFESÖRÜ YETİŞTİRİYOR
Kategori: Güncel Haberler
PROMETEON’DAN 3 MİLYAR TL’LİK TASARRUF VAADİ
Kategori: Ticari Araçlar
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?