6 Mar 2018

MICROSOFT TEKNOLOJİ ZİRVESİ, YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLERE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Microsoft Türkiye, yüzlerce işletmeyi 21 Şubat’ta İstanbul’da düzenlenen Microsoft Teknoloji Zirvesi’nde bir araya getirdi. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen zirvede Microsoft Yapay Zeka Araştırma Birimi Kıdemli Araştırmacısı Ece Kamar da konuşmacı olarak katıldı. Zirve kapsamında gerçekleştirilen CEO’ların Ajandası: Dijital Dönüşüm panelinde ise Boyner Grup CEO’su Cem Boyner, Denizbank Finansal Hizmetler CEO’su Hakan Ateş ve Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Nane, kendi alanlarında dijital dönüşüme bakış açılarını değerlendirip, tecrübelerini paylaştı. Bu yıl beşinci kez düzenlenen zirvede katılımcılar dijital dönüşüm, siber güvenlik ve yeni nesil teknolojiler ile buluşurken, Microsoft Teknoloji Deneyim Merkezi aracılığıyla bu teknolojileri deneyimleme fırsatı da sunuldu. Deneyim Merkezi’nde HoloLens ile hazırlanan artırılmış gerçeklik örneklerinden, iş güvenliği ve sağlığı çözümlerine, chatbot dijital asistanlardan iş sağlığı sanal gerçeklik uygulamalarına kadar birçok yeni teknoloji sergilendi.

“YENİ BİR TEKNOLOJİK PARADİGMANIN EŞİĞİNDEYİZ”
Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, teknolojinin son yıllarda çok hızlı bir dönüşüm içinde olduğunu belirterek, “2 yıl önce kurulmuş bir şirket 1 milyar Dolarlık bir değere ulaşabiliyor. Bunun arkasındaki güç ise teknoloji. Teknoloji artık daha yaygın, daha erişilebilir ve daha ucuz. Yeni fikirler bu sayede daha hızlı hayata geçiyor, milyonlara ulaşıyor ve büyüyor. Global CEO’muz Satya Nadella’nın da dediği gibi misyonumuz dünyada her bireyin ve kurumun daha fazlasını başarabilmesi için onlara güç katmak. Bunu yapabilmek için de teknolojinin gideceği yönü ve trendleri doğru öngörebilmeliyiz. Biz gelecekte teknolojinin akıllı bulut ve akıllı erişim noktaları çerçevesinde şekilleneceğini ve yeni bir teknolojik paradigmanın eşiğinde olduğumuzu düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.

“YAPAY ZEKA HAYATIN HER ALANINA NÜFUZ EDECEK”
Bu görüşlerinin üç temel düşünceye dayandığını belirten Murat Kansu, “Birincisi; kullanıcı deneyimi artık tek bir cihaza bağımlı değil. Geliştirilen her uygulama yakın gelecekte cep telefonunuzda, bilgisayarınızda ve arabanızda da aynı deneyimle çalışıyor olacak. İkincisi ise yapay zeka. Yapay zekanın hayatın her alanına nüfuz edeceğini ve akıllı erişim noktalarında da önemli hale geleceğini öngörüyoruz. Son olarak, Microsoft her zaman başkaları teknoloji üretebilsin diye teknoloji üreten bir şirket oldu. Bir yandan kullanıcı deneyiminin çeşitlendiği, bir yandan da veri ve yapay zekanın bulut ve uç noktalarda kullanıldığı bu düzende, yazılım geliştiricilerinin de yeni çözümlere ihtiyacı olacak. Serverless olarak tabir edilen bu konseptte, yazılım geliştiriciler artık sadece yazdıkları koda odaklanıp, daha efektif çalışabilecek. Bu da inovasyonu tetikleyecek” diyerek bu üç temel düşünceyi sıraladı. Hedeflerinin 25 yıldır Türkiye’de devam eden hikâyelerini daha iyi yarınlara taşımak olduğunu ifade eden Murat Kansu, Türkiye’yi çok daha iyi yarınlara taşıyacak olan, Microsoft’a ve teknolojinin gücüne inanan değerli paydaşlarının her zaman yanında olacaklarının altını çizdi.

6 Mar 2018
Benzer Haberler
MICROSOFT’UN YAPAY ZEKA ÇALIŞMALARI HIZ KESMİYOR!
Kategori: Teknoloji
MICROSOFT TEKNOLOJİ ZİRVESİ, YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLERE EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Kategori: Teknoloji
Yazarlar

SEÇİMLERE AZ KALA

İŞİN ÖZÜ!