6 Mar 2018

TÜV SÜD’ÜN ODAĞINDA SÜRDÜRÜLEBİLİR KALİTE VAR

Teknik olarak daha yüksek seviyede ancak müşteri açısından optimum yeni çözümler sunacaklarını açıklayan TÜV SÜD Türkiye Ceo’su Emre Büyükkalfa, “TÜV SÜD’ün 2018 yılındaki en önemli hedefi; en yenilikçi ve yaratıcı firma olarak, rakiplerinden farklı bir konuma yerleşmek” diyor.

TÜV SÜD Türkiye pazarında en fazla hangi alanda hizmet sunuyor? Türkiye’de açılmayı düşündüğünüz yeni bir sektör var mı?

TÜV SÜD, hem yerel hem de küresel ölçekte sahip olduğu sektörel bilgi ve uzmanlıkla dünya standartlarında hizmet sunan bir marka. TÜV SÜD olarak Türkiye’de 35 yılı aşkın süredir uygunluk değerlendirmesi, ürün, hizmet ve sistemlerin denetim ve sertifikalandırılması konularında öncü firma olarak hizmet veriyoruz. Enerjiden inşaat ve alt yapıya, otomotivden tüketici ürünleri sektörlerine kadar uzanan geniş bir faaliyet alanımız var. Elbette küreselleşmenin artması, dünya ticaretinin rekabet boyutunun büyümesi, enerji gereksinimi artarken buna bağlı çevresel etkilerin daha çok dikkate alınması, bizim sektörümüzün de kendine birçok konuda yeni hizmetler bulması ve yetkinliklerinin çeşitlenmesi gerekliliğini getirdi. 2018 yılına kadar teknik muayene, denetim, test ve belgelendirme konularında verdiğimiz hizmetlere ek olarak; 150 yılı aşan bilgi birikimimiz, teknolojik gereklilikler ve uluslararası yetkinliklerimizi kullanarak hem mevcut hizmetlerimizi güncelliyor hem de farklı alanlarda yeni başlıklar oluşturuyoruz. Üretici-hizmet sağlayıcı ile tüketici arasındaki bağın TÜV SÜD tarafından doğrulanmasına yönelik ürünler önceliğimiz oluyor.

“YENİLENEBİLİR ENERJİ PROJELERİNDE MÜHENDİSLİK HİZMETİ VERİYORUZ”

Enerji sektörü Türkiye için önemli bir sektör, ekonomi büyüdükçe talep de artıyor. TÜV SÜD olarak bu sektörde yeni bir hedef ve stratejiniz var mı? Ya da özellikle bu alanda neler yapıyorsunuz?

Enerji sektöründe konvansiyonel santrallarda verdiğimiz denetim ve test hizmetlerimizin yanı sıra, 2017’de yetkin bir mühendislik altyapısı oluşturarak yenilenebilir enerji projelerinde, kullanıcı ve yatırımcıya TÜV SÜD deneyimiyle yoğrulmuş katma değerli mühendislik hizmetleri vermeye başladık. Son yıllarda yeniden yapılanan inşaat ve altyapı bölümümüz, büyük perakende zincirleri için kontrol ve teknik değerlendirme hizmetleri geliştirdi.

“REFERANSLARIMIZ BANKALARDA DA ARTMAYA BAŞLADI”

2017 yılı TÜV SÜD Türkiye için nasıl bir yıldı? Çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Sektördeki rekabetçi ortam ve gelişme çabaları 2017’de de devam etti diyebiliriz. TÜV SÜD Türkiye olarak “Sürdürülebilir Kalite”ye inanıyoruz. Buna odaklandığımız ve hedeflerimize adım adım yaklaştığımız yoğun ve başarılı bir yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2017 yılı, hizmet verdiğimiz tüm alanlarda önümüzdeki dönemlere daha fazla katma değerli işler sunabilmek adına kurumsal yapımızı güçlendirdiğimiz faydalı bir dönem oldu bizim için.

Belgelendirme departmanımızı yeniden organize ederek, TÜV SÜD’ün dünya üzerindeki güçlü konumunu Türkiye’de de oluşturmaya başladık. 2017 yılında Vakıflar Bankası’nın belgelendirilmesi yapılarak sektörde referanslarımız bankalarda da artmaya başladı. TÜV SÜD olarak, yenilenebilir enerji projelerinde “İşveren Mühendisliği” hizmetleri veriyoruz. Sektörün lideri olan firmaların büyük projelerinde, tüm disiplinlerden deneyimli mühendisler ve TÜV SÜD uluslararası ağında yer alan uzmanlardan oluşan ekiplerle, Türkiye’nin muhtelif bölgelerindeki santrallerde hizmet veriyoruz. Eğitim bölümümüz ise 2017 yılında uluslararası yetkinliklerini artırdı ve uluslararası teknik eğitim kurumlarından yetki aldı. Bu yetkinlikler içinde bizi en değerli kılan “Loler Competent Person” yetkinliğinde eğitim uzmanlarımızın başarı göstermesi ve bu sertifikayı almaya hak kazanmaları... Ayrıca firmamız Uluslararası Platform Federasyonu (IPAF) üyesi olarak ülkemizde kabul edilmemiş ISO 18878 standardının teknik komitesinde görev yaptı ve standardın kabulü konusunda hizmet verdi. Kaldırma operasyonu, iskele ve yüksekte çalışma süpervizörlükleri konusunda da her zaman öncülük etti ve bu alanda tektir.

SÖYLEŞİNİN DEVAMINI DERGİMİZİN MART SAYISINDA OKUYABİLİRSİNİZ…

6 Mar 2018
Benzer Haberler
TÜV SÜD’ÜN ODAĞINDA SÜRDÜRÜLEBİLİR KALİTE VAR
Kategori: İş Dünyası
Yazarlar

2019 YILI SENARYOLARI

İLERLEMENİN MERKEZİNDE UMUT VARDIR!