2 Şub 2018

UKRAYNA’YI 4G HIZIYLA LIFECELL TANIŞTIRACAK

Ukrayna’da iletişim tarihinin dönüm noktalarından biri olan 4G ihalesinde 2600 MHz frekans bandındaki Lot 1 ve Lot 2 lisanslarının kazananı Turkcell’in global markası Lifecell oldu. İhalede en iyi fiyatı teklif eden Lifecell, 15 yıl süreyle Ukrayna’da en geniş bantlardan birine sahip15 MHz frekans bandında ülkenin mobil teknolojilerine yön verecek. Ukrayna’yı daha önce 3G teknolojisiyle tanıştıran Turkcell, 4G teknolojisi için Lifecell markasıyla teknoloji ihracatına devam edecek.

Türkiye’de başlattığı dijital dönüşümle, mobil iletişim teknolojilerine yatırım yapan Turkcell, elde ettiği bilgi ve tecrübeyi artık yurtdışı pazarlarına ihraç ediyor. Lifecell ile global pazarlara açılan Turkcell, Ukrayna’da mobil internet ve iletişim teknolojileri için yatırımlar yapacak.

Turkcell Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, 4G yatırımının bu yeni evresiyle iki ülke ilişkilerinin daha da yakınlaştığını vurguladı. Terzioğlu; “4G ihalesiyle birlikte Türkiye ve Ukrayna arasındaki en önemli ekonomik bağlardan birini, bir üst seviyeye taşıyoruz.Ukrayna’yı ülke çapında 4G ile buluşturmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

2 Şub 2018
Benzer Haberler
OMSAN İLE TURKCELL’DEN 10 YILLIK STRATEJİK İŞBİRLİĞİ
Kategori: Güncel Haberler
PEGASUS BİLİŞİM ALTYAPISINI TURKCELL’DEN YÖNETECEK
Kategori: Güncel Haberler
UKRAYNA’YI 4G HIZIYLA LIFECELL TANIŞTIRACAK
Kategori: Güncel Haberler,İş Dünyası
Yazarlar

2019 YILI SENARYOLARI

İLERLEMENİN MERKEZİNDE UMUT VARDIR!