18 Oca 2018

ACER, OYUN PAZARINDA LİDERLİĞE OYNUYOR

2018 yılında bulundukları pazarlarda ve oyun dünyasında hacimlerini genişletmek istediklerini vurgulayan Acer Türkiye Tüketici Elektroniği Kategori Direktörü Çağrı Özmen, “Acer Global ve Türkiye olarak hedefimiz çoklu kanal stratejimiz ile mevcut pazarlarımızda güçlü ve önemli bir oyuncu olmaya devam etmek olacak. Yeni yıla daha sağlıklı ve emin adımlarla başlayacağız” diyor.

Acer, Türkiye’de neler yapıyor?

Acer Türkiye olarak çoklu kanal yapımızla tüketicilerimizin ve kurumsal iş ortaklarımızın hayatlarını kolaylaştıracak ürün ve çözümleri sunuyoruz. Acer markası bu sene 41. yılını doldurdu ve bu dönemde ana işini, uzmanlığını, yatırımlarını hep bilişim sektörü oluşturdu. Biz de Türkiye ekibi olarak en yenilikçi, teknolojik, sağlam ürünleri tüketicilerimiz ile buluşturmak amacı ile çalışmalar yapıyoruz.

YENİLİKÇİ ÜRÜNLER

Tüketici elektroniği pazarında hangi ürünlerinizle yer alıyorsunuz? Pazarda hangi ürünleriniz ön plana çıkıyor?

Tüketici elektronik kanalında dizüstü ve masaüstü bilgisayar, monitör, projektör ve tablet modellerimiz ile yer alıyoruz. Dizüstü bilgisayar ürünlerimiz içerisinde dönüştürülebilir dokunmatik cihazlar, ikisi bir arada ve özellikle gaming modellerimiz ile ön plana çıkıyoruz. Pazar içerisinde kendimizi en yenilikçi ürünleri tüketicilere sunan, ürün kalitesi ve satış sonrası hizmetler ile fark yaratan bir marka hedefi ile konumlandırmayı amaçlıyoruz. Tabii ki bunlara ek olarak tüketicilerin de sunduğumuz yenilikçi ürünlere rekabetçi fiyatlar ile ulaşabilmelerine gayret gösteriyoruz.

Acer’ın oyun dünyasına yönelik geliştirdiği çözümler neler?

Öncelikle şunu eklemek isterim ki oyun dünyası global ve Türkiye olarak bizim büyük önem verdiğimiz ve kendimizi sürekli geliştirmek istediğimiz bir mecra. Bu dünyada Predator markamız ve Nitro 5 serimiz ile yer alıyoruz. Predator ailemiz ürün gamı olarak pazarın en geniş oyun ürün yelpazesine sahip. Oyun cihazları olarak tüketicilerimize sadece dizüstü ve masaüstü bilgisayar modellerini değil, monitör, projektör, tablet ve dönüştürülebilir dokunmatik oyun cihazlarımızı sunuyoruz. Ve son olarak sanal gerçeklik ürünlerimizi tüketicilere sunacağız.

PREDATOR AİLESİ OYUN PAZARINA ÖNCÜLÜK EDİYOR

Acer e-spor pazarında donanım liderliğine oynuyor. Bu alanda özellikle Predator serisi oldukça öne çıkıyor. Predator ile oyun pazarına iddialı bir giriş yapan Acer’ın pazardaki yerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Predator serisi hem güçlü ürün ailesi hem de donanımı ile oyun pazarında liderliğe oynuyor. Pazar içerisinde hem müşteri memnuniyeti hem de markamıza olan ilgi alakadan dolayı çok memnun olduğumuzu söylemek isterim. Bu pazarda daha çok gelişmeyi ve Predator ailesini tüketicilerimiz ile daha sık buluşturmayı amaçlıyoruz. Predator ailemiz ile pazarda öncü bir markayız, dünyanın ilk 21” kavisli oyun dizüstü bilgisayarı ve ilk 32” kavisli oyun monitörünü yakın zamanda tüketicilerimize sunduk. Ayrıca rakiplerimize göre hem projektör hem tablet hem de dönüştürülebilir dokunmatik bilgisayar Predator modellerimiz ile ön plana çıkıyoruz.

2017 yılı sizin açınızdan nasıl geçti? Ne kadarlık bir büyüme gerçekleştirdiniz?

2017 yılı içerisinde Türkiye’de ve dünyada gerçekleşen gelişmelerin sonucu olarak genel bilişim pazarında ufak bir daralma gözlemledik. Biz de Acer olarak bu daralma içerisinde Türkiye operasyonumuzda oyun kategorisi ve All-in-One kategorilerine odaklanarak buralarda büyüme kaydettik. En belirgin ve çarpıcı büyümeyi oyun cihazlarında gerçekleştirdik. Yurtdışı oyun cihazları planlamalarımızın bir önceki seneye göre yüzde 100’ün üzerinde arttığını söyleyebilirim.

SÖYLEŞİNİN DEVAMINI DERGİMİZİN OCAK SAYISINDA BULABİLİRSİNİZ…

18 Oca 2018
Benzer Haberler
ACER, OYUN PAZARINDA LİDERLİĞE OYNUYOR
Kategori: Teknoloji
Yazarlar

2019 YILI SENARYOLARI

İLERLEMENİN MERKEZİNDE UMUT VARDIR!