7 Kas 2017

SIEMENS VE ALSTOM’UN YOLU RAYLARDA BİRLEŞTİ

Demiryolu pazarının iki yenilikçi oyuncusu Siemens ve Alstom bir araya gelerek, benzersiz müşteri değerleri ve operasyonel potansiyel yaratacak anlaşmaya imza attı. Anlaşma ile kurulacak yeni şirket Siemens Alstom’un ulaşım Çözümleri’nin merkezi Almanya’da, Demiryolu Taşıtları’nın merkezi ise Fransa’da olacak. Kurulacak olan birleşmiş şirket, uygun maliyetli genel platformlardan en yeni teknolojilere kadar, müşterilerin çok yönlü ve müşteriye özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere çok daha çeşitli ürün ve çözümler sunacak.

Siemens ve Alstom, Siemens’in demiryolu araçları için cer sürücüleri de dahil olmak üzere ulaşım alanındaki tüm operasyonlarını Alstom ile birleştirmeye yönelik Mutabakat Anlaşması imzaladı. Anlaşma ile kurulacak şirketin adı Siemens Alstom olacak. Böylece demiryolu pazarının iki yenilikçi oyuncusu bir araya gelerek, benzersiz müşteri değerleri ve operasyonel potansiyel yaratacak. Her iki işletme de faaliyetleri ve bulundukları coğrafyalar açısından birbirini tamamlıyor. Ulaşım Çözümleri’nin merkezi Almanya’da, Demiryolu Taşıtları’nın merkezi ise Fransa’da olacak. Siemens, kurulacak birleşmiş şirketten yeni çıkarılacak hisseler alacak ve hisse değerine uyarlanmak üzere, Alstom’un hisseli sermayelerinin yüzde 50’sini temsil edecek. Yüzde 50 hissesi Siemens’e ait olacak yeni şirket, Alstom CEO’su tarafından yönetilecek; şirketin hisseleri Fransa borsasında işlem görecek ve şirket genel merkezi Paris’te olacak. Birleşmiş şirketin cirosu 15,3 milyar Avro, düzeltilmiş EBIT (faiz ve vergi öncesi kar) ise 1,2 milyar Avro olarak açıklandı. Yaratılan sinerji sayesinde, kapanıştan en geç dört yıl sonra yıllık bazda 470 milyon Avro finansal fayda bekleniyor.

KAESER: “YENİ BİR AVRUPA LİDERİ YARATIYORUZ”
Siemens AG Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Joe Kaeser, konuyla ilgili açıklamasında şunları ifade etti: “Eşit koşullardaki bu Fransız-Alman birleşmesi birçok alanda çok güçlü sinyaller veriyor. Avrupalılık kavramını hayata geçiriyor ve Alstom’daki dostlarımızla birlikte, demiryolu endüstrisinde uzun vadeli, yeni bir Avrupa lideri yaratıyoruz. Bu birleşme, dünyanın her yerindeki müşterilerimize daha yenilikçi ve rekabetçi bir portföy sunacak. Son birkaç yılda global pazarda büyük değişiklikler yaşandı. Asya’daki dominant bir oyuncu global pazar dinamiklerini değiştirdi. Ayrıca, dijitalizasyon da ulaşımın geleceğini etkileyecek. Birlikte daha fazla seçenek sunabilir; müşterilerimiz, çalışanlarımız ve hissedarlarımız için sorumlu ve sürdürülebilir bir dönüşüm sağlayabiliriz.”

YAZININ DEVAMINI DERGİMİZİN KASIM SAYISINDA BULABİLİRSİNİZ…

7 Kas 2017
Benzer Haberler
SIEMENS VE ALSTOM’UN YOLU RAYLARDA BİRLEŞTİ
Kategori: Demiryolu
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?