11 Eki 2017

OTOKOÇ 2018’DE DE LİDERLİĞİ HEDEFLİYOR

2017 yılını toplamda yüzde 32 artışla 7 milyar TL ciro ile kapatma hedefinden söz eden Otokoç Genel Müdür Yardımcısı Uğur Güven, “2018 yılında ise hedefimiz; faaliyet gösterdiğimiz her coğrafyada liderliğimizi sürdürmek, sektörün üzerinde büyüme kaydederek, filomuz, ofis sayımızı, yurt dışı yatırımlarımızı ve müşteri memnuniyetimizi artırmak” diyor.

Otokoç Otomotiv, tek elden sunduğu geniş hizmet yelpazesi ile tanınıyor. Kısaca bu hizmetlerden söz eder misiniz? Bu hizmetleri Türkiye ve globalde ne kadarlık bir coğrafyaya ulaştırıyorsunuz?

Şirketimizin tarihine baktığımızda, faaliyet gösterdiği sektörlerin lideri ve ilk uygulayıcısı konumunda olduğunu görüyoruz. Otokoç Otomotiv, verimlilik, değişen koşullara uyum ve kârlılığı artırmak üzere, Koç Holding bünyesinde bulunan otomotiv perakendeciliği ve kiralama şirketlerinin birleştirilmesi ile bugünkü yapısına kavuştu. Bugün, yeni ve ikinci el araç satışı ve satış sonrası hizmetleri, toptan yedek parça ve aksesuar satışı, sigorta, finansman, araç koruma hizmetleri, günlük kiralama, operasyonel kiralama ve saatlik kiralama hizmetleri gibi tüm çözümleri Otokoç Otomotiv çatısı altında, tek elden ve entegre olarak sunuyoruz. Otomotiv perakendeciliğinde Otokoç, Otokoç Sigorta, Otokoç Parça, Otokoç 2. el ve Birmot ile faaliyet gösteriyoruz. Otokoç’ta Ford, Ford Trucks ve Volvo markaları bulunuyor. Birmot tarafında ise, Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Maserati yer alıyor. Avis, Avis Filo, Budget ve Zipcar marka ve organizasyonları ile müşterilerimizin tüm kiralama ve araç paylaşım ihtiyaçlarına çözüm sunuyoruz. Satış ve satış sonrası ile kiralama hizmetlerini tamamlayan servis ve yedek parça servisi ile 24 saat içerisinde Türkiye’nin her yerine yedek parça ulaştırabiliyoruz. İkinci el araç satış operasyonu Otokoç Otomotiv olarak çok önemsediğimiz bir diğer alan. Otomotiv perakendeciliği ile kiralama işi birbirini çok iyi besliyor. Otomobil ve kamyon kiralama alanında çok gelişmiş bir hizmet ağına, bilgi birikimine ve operasyon gücüne sahibiz. Hizmet ağımız da her geçen gün artıyor. Otokoç Otomotiv olarak, 2 bin 200’ün üzerinde çalışanımız, Türkiye’de otomotiv perakendeciliğinde 19 Otokoç, 17 Birmot olmak üzere toplam 36 şube, araç kiralamada yurt dışı operasyonları dahil 92 Avis ve 54 Budget ofisi ve 70 Zipcar lokasyonu ile toplamda 252 noktayla faaliyetlerimize devam ediyoruz.

TÜRKİYE’DE FORD ÜRÜNLERİNİN YÜZDE 30-32’SİNİ SATIYORUZ

Otokoç, Türkiye’de Ford, Ford Trucks ve Volvo satışlarının ne kadarını gerçekleştiriyor?

Türkiye’de Ford ürünlerinin yüzde 30-32’sini biz satıyoruz. Volvo’da ise bu oran yüzde 35. Otokoç Otomotiv, 2. elde de en çok kurumsal satış yapan şirket konumunda. Otokoç Parça ile B2B müşterilerimize online ve offline kanallar aracılığıyla satış yapıyoruz. Çok yakında B2C müşterilerimize de online kanallardan ulaşacağız.

Filo müşterileriniz için sunduğunuz avantajlardan söz eder misiniz?

Otokoç Otomotiv olarak, müşteri bağlılığı ve sadakatine kuruluşumuzdan bu yana daima çok önem verdik. Türkiye’nin her yerinde temsil edilmek, hizmet kalitemiz ve müşterilerimizin her yerde aynı hizmeti alabilmelerini sağlamak bizim için çok önemli. Bütün bunlar otomotiv perakendeciliğinde, filo satış ve kiralamasında çok güçlü olmamızı sağlıyor. Özellikle filo satışlarında, iki adetten, binlerce araçlık filolara kadar aynı kalitede, Türkiye’nin her yerinde hizmet verebilmek büyük önem taşıyor. Sağlık veya gıda sektörü gibi yüksek adetli ve Türkiye’nin her yerinde çalışan filolara, her zaman aynı kalitede hizmeti, bütün coğrafi bölgelerde verebiliyoruz.

MİSYON VE VİZYONUMUZU YENİLEDİK

Yeni yıl ile birlikte özellikle büyümek istediğiniz alan, ağırlıklı kanalize olacağınız bir alan var mı? Bu alanda yeni yatırım ve projeler, hedef ve stratejiler neler olacak?

Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerin gelişmesine daima katkı sağlıyor ve değişimine liderlik ediyoruz. Bu değişim şirket misyon vizyon ve değerlerimizi de gözden geçirme ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Bu amaçla bu yıl misyon, vizyon ve değerlerimizi yeniledik. Yeni vizyonumuz doğrultusunda, Otokoç Otomotiv olarak “Ulaşım çözümleri sunan yenilikçi, küresel yol arkadaşınız olmak” istiyoruz. Bu doğrultuda pek çok yenilik ile müşterilerimizin yanında olacağız.

SÖYLEŞİNİN DEVAMINI DERGİMİZİN EKİM SAYISINDA BULABİLİRSİNİZ...

11 Eki 2017
Benzer Haberler
OTOKOÇ, 2018’DE 8 MİLYAR TL CİRO HEDEFLİYOR
Kategori: Güncel Haberler
OTOKOÇ 'TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞ YERİ' SEÇİLDİ
Kategori: Güncel Haberler
OTOKOÇ 2018’DE DE LİDERLİĞİ HEDEFLİYOR
Kategori: Otomotiv
Yazarlar

ARTIK GÜNDELİK HAYATA DÖNMEK LAZIM

İLHAM VEREN KONUŞMALAR