11 Eki 2017

SHELL DENİZCİLİK, SEKTÖRDEKİ GÜÇLÜ VARLIĞINI SÜRDÜRÜYOR

“Miles programı Shell Denizcilik’in gemi için tüm yağlama yönetimini denetleyerek satın alma maliyetlerini azaltacak yöntemler bulmak gibi yeni hizmetler sunmasına olanak tanıyacak” diyen Shell Denizcilik Türkiye Satış Müdürü Aykut Soydan, Shell’in denizcilik alanındaki faaliyetlerini ve Türkiye’deki hizmetlerini değerlendirdi.

Shell’in hem globalde hem de Türkiye’de denizcilik alanındaki faaliyetlerinden kısaca bahseder misiniz?

Shell olarak, 100 yılı aşkın bir süredir denizcilik alanında faaliyet gösteriyoruz. 58 ülkede ve 700’ün üzerinde limanda müşterilerimiz için geniş ürün ve hizmet seçeneklerimiz bulunuyor. Türkiye’de ise; İstanbul, İzmit, İzmir ve Mersin limanları başta olmak üzere tüm limanlarda ulusal ve uluslararası denizcilik firmaları için madeni yağ ürünleri ve teknik hizmetler sunuyoruz. Dünyada 10.000’den fazla gemi, Shell’in yüksek kalitedeki denizcilik yağlarını kullanıyor. Türkiye’de ise Shell, 2 ve 4 zamanlı gemi makinelerinin ihtiyacı olan ana motor yağlarının yanı sıra, gemi üzerinde bulunan diğer ekipmanlarda kullanılan hidrolik yağlar, dişli ve kompresör yağları ile gresleri de kapsayan geniş bir denizcilik yağı portföyü sunuyor. Shell Denizcilik olarak büyük konteyner gemilerinden balıkçı teknelerine kadar neredeyse her türlü gemi için uygun madeni yağlardan oluşan tam bir ürün ve hizmet portföyü sunuyoruz.

“TEKNİK HİZMET DE SUNUYORUZ”

Shell Denizcilik olarak müşterilerinize madeni yağ tedariği sağlıyorsunuz. Peki bunun dışında sektöre yönelik ne tür hizmetler sunuyorsunuz?

Madeni yağ ürünleri dışında müşterilerimize teknik hizmetler de sunuyoruz. Shell Denizcilik olarak, gemi işletmecileri ve operatörlerine ürünlerimizin bir gemide bulunan makine türleri ve ekipmanlarında nasıl en iyi şekilde kullanılabileceğini anlatıyoruz, bu limanlarda aynı zamanda teknik hizmetler de sağlıyoruz. Bu hizmetlerimiz arasında, makine durumu ve madeni yağ performansıyla ilgili gemi sahipleri ve işletmecilerine hayati bilgi ve tavsiyeler veren yağ analiz hizmetimiz Shell Rapid Lubricants Analysis (RLA), madeni yağ besleme miktarını geliştirmek üzere müşterilerimize sunduğumuz madeni yağ optimizasyon hizmetleri, gemide veya gemi içerisindeki yağ durumunu izlemeyi sağlayan Shell Rapid Lubricants Onboard Plus yer alıyor. Ayrıca Shell Türkiye’nin denizcilik sektörü için özel olarak sunduğu ürün ve hizmetlerinden yararlanan gemi sahipleri ve işletmecileri, Shell Denizcilik’in teknik uzmanlarından oluşan küresel ağından da faydalanabiliyor. Bu uzmanlar, müşterilerimize filolarında yer alan her ekipman parçası için etkili yağlama programları geliştirmelerine, uygulamalarına ve korumalarına yardımcı oluyor. Ayrıca, Shell mühendislerinin, gemi makinelerinde ve ekipmanlarında oluşan yağlama sorunlarını bizzat denetleyip çözüme ulaştırdığı makine kondisyonu takibi gibi hizmetlerimizle, denizcilik alanındaki şirketlere çözüm ortaklıkları sunuyoruz.

AR-GE’YE HER YIL 1 MİLYAR DOLAR’DAN FAZLA YATIRIM YAPILIYOR

Ar-Ge konusu günümüzün olmazsa olmazı diyebiliriz. Global şirketler için bu çok daha elzem bir konu. Shell’in Ar-Ge faaliyetlerinden söz eder misiniz?

Shell, araştırma-geliştirme alanına her yıl 1 milyar Dolar’dan fazla yatırım yapıyor ve Almanya Hamburg’da yenilikçi denizcilik ürünleri geliştirmeye adanmış olan Denizcilik Enerji ve İnovasyon Merkezi’nde (Marine & Power Innovation Centre) çalışan denizcilik madeni yağ bilimcileri de dâhil olmak üzere 8000’den fazla teknik uzman istihdam ediyor. Hamburg’daki Shell Denizcilik Enerji ve İnovasyon Merkezi’nde kurulu olan test motorları, zorlu çalışma koşullarını simüle ederek denizcilik sektörüne özel Shell ürünlerinin en sert testlerden geçmesine olanak tanıyor.

SÖYLEŞİNİN DEVAMINI DERGİMİZİN EKİM SAYISINDA BULABİLİRSİNİZ...

11 Eki 2017
Benzer Haberler
SHELL DENİZCİLİK, SEKTÖRDEKİ GÜÇLÜ VARLIĞINI SÜRDÜRÜYOR
Kategori: Denizyolu
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?