5 Eyl 2017

XEROX’TAN MUTLAK BÜYÜME HEDEFİ

2017’nin ilk yarısında tüm ürün gruplarında büyüme sağlayan Xerox, 2017’yi mutlak bir büyümeyle kapatmak istiyor. 2017’de Xerox’un daha agresif bir yapıya büründüğünü aktaran Xerox Türkiye A4 Ürünler ve Tüketim Grubu Pazarlama Müdürü Yalın Yıldırım, pazardaki her işe talip olduklarını belirterek, “2018 yılında da yeni ürünlerle ve yeni bir anlayışla büyümeye devam etmek istiyoruz” diyor.

Dijital baskı çözüm merkezleri, Xerox müşteri portföyünün büyük bir bölümünü oluşturuyor. Dijital baskı sektöründe müşterilerinizin Xerox’u tercih etme sebebi nedir? Rakiplerinizle kıyaslandığında, Xerox, müşterilerine farklı ne sunuyor?

Diğer rakipler sadece baskı önerebilir. Biz Xerox olarak çözüm odaklı baskı öneriyoruz. Bu da bizi diğer rakiplerimizden ayırıyor. Biz 50 Dolar’dan 50 milyon Dolar’a kadar her türlü makineyi her ölçekte iş için ihtiyacına göre konumlandırıp müşteriye sağlayabiliyoruz. Xerox aslında diğer markalardan farklı olarak sadece dokümantasyon üzerine çalışıyor. Bizim bir laptop, mouse ya da herhangi bir aksesuar firmamız yok. Sadece ve sadece yazıcı ve dokümantasyon üzerine çalışıyoruz. İşimizde uzman ve her zaman bu işi daha ileriye götürecek bir vizyonla daha iyi bir teknolojiyle bu işi yapıyoruz. Lansmanını yaptığımız ConnectKey 2017 teknolojisi bizi rakiplerimizden farklı kılan en önemli yaklaşım. Özellikle KOBİ ve kurumsal kanalda ConnectKey 2017, hem müşterilerimizin çalışma hayatını yeniden şekillendirip hem de onlara zamandan ve masraflardan tasarruf sağlayan oldukça akıllı bir ekosistem.

DÜNYANIN HER YERİNDEN BASKI HİZMETİ

Xerox’un son teknoloji yazılım platformu olan ConnectKey, kullanıcılara neler sunuyor?

ConnectKey 2017 teknolojisi aslında günümüz dünyasında herkesin aşina olduğu akıllı telefonlardaki tablet teknolojilerini destekleyen, bulut teknolojileriyle oldukça uyumlu bir şekilde çalışan ve yine günümüz çalışma şekillerine tam adapte olabilen bir ekosistem. Yazılım mı? Hayır, değil. Bir işletim sistemi mi? Hayır, değil. Fakat ConnectKey 2017 teknolojisi sizin çalışma sisteminizle veya işyerinizle bir iletişim kurar ve size bu işlerinizi daha kolay yapma şekillerini gösterir. İş süreçlerinizi optimize eden, size güncel çalışma biçimlerini entegre eden ve çözümler sunan bir teknoloji. Bu şu anlama geliyor: Xerox ConnectKey 2017 özelliği olan ekipmanı aldığınızda öncelikle size en küçüğü 5 inç, en büyüğü 10 inç’lik tablet ekranla bu ürünler gelecek. Ve siz artık gündelik hayatta alışkın olduğunuz tablet ve telefon kullanım özelliğini kendi ofisinize de taşımış olacaksınız. Bunun dışında yaklaşık 10-15 sene önce ilk akıllı telefon lansmanından bugüne uygulamaların geldiği noktayı düşünürsek aslında biz de kullanıcılara ürünlerimizi Xerox’a akredite uygulamalarla sunuyoruz. Burada bir app galeriden bahsediyorum. Kullanıcılar makinelerine uygulamaları yükleyerek var olan ekipmanlarını daha akıllı hale getirip kendilerinin iş yeteneklerini artırabilecek daha kapasiteli bir makine haline getirebiliyor. Bunun dışında ConnectKey’de Xerox’a ait birtakım uygulamalar da bulunuyor. Xerox Easy Translator, Print by Xerox gibi diğer markalarda bulunmayan ve sizi destekleyen uygulamalar. Easy Translator, bulut tabanlı 44 dilde çeviri yapabilen bir uygulama. Print by Xerox ise bulut tabanlı çalışan lokasyon ayırt etmeksizin ConnectKey 2017 özelliği olan herhangi bir makineden çıktı alabilmenizi sağlayan bir uygulama.

Xerox’un bilgi güvenliği ve doküman yönetimi ile ilgili yaklaşımlarından bahseder misiniz?

ConnectKey 2017, güvenlik açısından uygun bir teknoloji. Belgenizi 24 saat saklar, 24 saatin sonunda belgeyi imha eder. Aslında bizim kullanıcıya teklif ettiğimiz teknolojik yaklaşım biraz da bu. McAfee ile stratejik bir anlaşmamız var. Bütün ConnectKey 2017 özellikli ekipmanlarımız kutudan çıktığı andan itibaren McAfee ile korunuyor. Bu tıpkı antivirüsler gibi her yıl yenilenen bir sözleşme gibi değil. Makine kullanıldığı sürece ekipmanlarımız McAfee tarafından ücretsiz olarak korunuyor. Teknolojide zero-day attacks denen bir saldırı var. Ekipmanınız fişe takılıp antivirüs yüklenmeden önce herhangi bir saldırıya açık oluyor. Ürün zarar görebilir, böyle bir risk var. Xerox ekipmanlarında ise bu sıkıntı yaşanmıyor. Ürün kutudan çıktığı andan itibaren güvenliyiz. Doküman güvenliği açısındansa şöyle bir şey söyleyebilirim. Ekipmanlarımız yönetilebilir baskı sistemleriyle yani baskıyla uyumlu cihazlar. Bu tabii biraz da kullanıcının IT beklentisiyle alakalı bir şey. Bizim önerimiz şu: Eğer 12 saat içerisinde baskı alınmadıysa makinenin hafızasından ilgili dokümanın uçurulması. Bir formatınız varsa siz bunu 36 saat de, 48 saat de yapabilirsiniz ama bu konuda Xerox’un uyarısı 12 saat.

SÖYLEŞİNİN DEVAMINI DERGİMİZİN EYLÜL SAYISINDA OKUYABİLİRSİNİZ…  

5 Eyl 2017
Benzer Haberler
XEROX’TAN MUTLAK BÜYÜME HEDEFİ
Kategori: Teknoloji
XEROX, PARMAK İZİ İLE GÜVENLİ BASKI HİZMETİ VERECEK
Kategori: Güncel Haberler
XEROX’TAN MUTLAK BÜYÜME HEDEFİ
Kategori: Teknoloji
Yazarlar

2019 YILI SENARYOLARI

İLERLEMENİN MERKEZİNDE UMUT VARDIR!