5 Eyl 2017

LENOVO DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR PAZARINDA LİDERLİĞİ BIRAKMIYOR

Lenovo, tüketici elektroniği alanında hangi ürünleri ile dikkat çekiyor?

Lenovo, tüketicilere akıllı telefon, bilgisayar, tablet ve bulut hizmetleri ile eksiksiz bir akıllı cihaz deneyimi sunan lider ve global bir teknoloji şirketi. Kaliteli, güvenli ürün ve hizmet portföyümüz, bilgisayar, iş istasyonu, sunucu, depolama alanları, akıllı telefon, tablet ve uygulamalardan oluşan mobil ürün ailesinden oluşuyor. Ayrıca kısa süre önce Yoga Book, Chromebook ve Tango teknolojisine sahip AR/VR cihazlar gibi yenilikçi ürünlerin geliştirilmesine odaklanan bir Android ve Chrome Grubu oluşturduk. Yoga markası ile öncülüğünü ve liderliğini sürdürdüğümüz döndürülebilir formlu ürünler şu an kategori olarak çok iyi bir performans gösteriyor. Biz de bu alana yatırım yapmaya devam ediyor ve hızlı büyüyen bu segmentte çok iyi sonuçlar alıyoruz. Örneğin bir önceki çeyrekte, döndürülebilir ürün kategorisinde yılda yüzde 50’nin üzerinde büyüdük. Yoga ailemize bu yaz itibariyle “ink – kalem” özelliği ile öne çıkan Yoga 720 modelini de ekleyerek bu alanda iddiamızı sürdüreceğiz. Moto Z ise Moto Modları ile yeni bir kategoriye öncülük ediyor. Diğer ezber bozan bir ürünümüz de YogaBook. Bir diğer yeni ve heyecan verici haber ise oyun dünyası ile ilgili. Oyun ürünlerimizi Legion adı altında topladık. Bizce, Legion oyun devriminin merkez üssü ve biz bu üssü modern oyun deneyiminin geliştirilmek için kullanıyoruz. Kullanıcıların geri bildirimlerini dinlemeyi, global topluluğumuzun kendi oyun fikirlerini geliştirmesine yardımcı olmayı ve tüm oyunculara en yüksek potansiyellerini gerçekleştirme fırsatı tanıyan hassas mühendislik ürünü donanımlar üretmeyi taahhüt ediyoruz. Son olarak birçok askeri testi başarıyla tamamlamış, Lenovo’nun amiral gemisi ThinkPad’den de bahsetmek istiyorum. ThinkPad dünyanın en çok satan bilgisayarı olma unvanını sürdürürken seriye önemli modelleri de ekledik.

DÖNDÜRÜLEBİLİR ÜRÜN SEGMENTİ HIZLA BÜYÜYOR

Tüketici elektroniğinde son trendler neler? Bu alanda hangi ürün ve teknolojiler öne çıkıyor?

Çok yakın gelecekte PC üreticileri, eğimli monitör/çoklu ekran ve etkileşimli teknolojiler aracılığıyla oyun cihazlarına odaklanacak ve bu yaklaşım marka ile müşteri arasındaki etkileşimi artıracak. Buna ek olarak GPS, outdoor sporlarını sevenlerin mutlaka sahip olmak isteyeceği özellikler olarak öne çıkacak. Döndürülebilir formlu ürünler şu an kategori olarak çok iyi bir performans gösteriyor ve birçok önde gelen endüstri analisti tarafından, durgun PC pazarını canlandıran ürünler olarak görülüyor. Lenovo olarak biz de bu hızlı büyüyen segmentte çok iyi sonuçlar alıyoruz. Akıllı bağlantı; kolaylık, sadelik ve kişiselleştirme sağlayarak, müşterilerimizin günlük yaşamlarını önemli ölçüde değiştirecek. Bu da bizim önceliklerimiz arasında yer alıyor. Ayrıca geçtiğimiz ay düzenlediğimiz Tech World Transform etkinliğinde tanıttığımız, kağıt kadar kolay bükülebilen bir ekrana sahip olan geleceğin Thinkpad’lerine hazır olun. Disney ve Lucas Film ile ortaklaşa çalışılarak ortaya çıkardığımız yepyeni bir AR deneyimi olan ve Star Wars hayranlarının, filmlerin en sevdikleri anlarıyla etkileşime geçmesini sağlamaya odaklanan AR tabanlı Headset ürünümüzü de öne çıkanlar arasında belirtmek gerekiyor.

Lenovo, Türkiye pazarını nasıl görüyor? İşbirlikleri açısından Türkiye’nin potansiyelini nasıl değerlendiriyor?

Ekonomik durumlardan bağımsız olarak, Türkiye pazarına yeni, farklı ve heyecan verici ürünler getirme fırsatı bizi çok mutlu ediyor. Kalabalık genç nüfus ve büyüyen orta sınıf nedeniyle Türkiye’nin çok büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz. Hedefimiz, pazarın beklentisini de gözlemleyerek yenilikçi ürünler sunmak ve müşteriler için arzulanan bir marka haline gelmek. Düzenli olarak, kaynaklarımızı ve yeteneklerimizi, pazar fırsatlarından en iyi şekilde faydalanmak üzere farklı durumlara adapte ediyoruz yani planlarımızın yatırıma dönüşme imkânı doğduğunda gerekli adımları atacağız.

SÖYLEŞİNİN DEVAMINI DERGİMİZİN EYLÜL SAYISINDA OKUYABİLİRSİNİZ…  

5 Eyl 2017
Benzer Haberler
LENOVO DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR PAZARINDA LİDERLİĞİ BIRAKMIYOR
Kategori: Teknoloji
Yazarlar

2019 YILI SENARYOLARI

İLERLEMENİN MERKEZİNDE UMUT VARDIR!