1 Ağu 2017

EXPERTERA İLE UZMANLIKLAR DA PAYLAŞILIYOR

Firma, kurumlar ve doğru uzmanı eşleştirmede gösterdiği başarı ile de fark yaratıyor. Expertera Kurucusu (CEO) Alp Sezginsoy ile esnek iş modeli ve Expertera’nın hizmetlerini konuştuk. Expertera’nın uzmanlarından sektörün tecrübeli ismi Cem Kumuk da bu iş modelini lojistik sektörü üzerinden yaptıkları çalışmalarla aktardı.

Expertera, iş dünyası için neyi ifade ediyor? Şirketler neden Expertera’yı tercih etmeli?

Alp Sezginsoy: Yeni bir transformasyondan söz ediliyor. Expertera aslında internet devrimi ile gelen bu transformansyonun iş gücündeki yansıması. Nasıl artık kaynakların esnek kullanılmasından söz ediyorsak, uzman ve uzmanlıklar da esnek kullanılıyor ki kullanılması da gerekiyor. Çok hızlı gelişen, devinen bir uzmanlık dönemindeyiz. Böyle bir dönemde de firmalar uzmanı kendi bünyesinde bulundurmuyor, bulundurmaya da ihtiyaç duymuyor. Expertera da bunun karşılığı. Türkiye’de bu alanda ilk ve tek firma. Şu anda kendi sistemimiz içerisinde 15 bin, uluslararası ortaklık ve bağlantıları ile 50 bin üzerinde uzman kaynağımız var. Firmalar ihtiyaçlarına göre saatlik, günlük, haftalık ya da aylık olarak proje bazlı uzmanlarla çalışabiliyorlar.

BİZİM UZMANLIĞIMIZ DA ‘UZMANLIK’

Süreçten biraz söz eder misiniz?

Alp Sezginsoy: Firmalardan proje içeriği ile ilgili önce brief alıyoruz. Neye ihtiyaçları var, bunu öğreniyoruz. Bizim uzmanlığımız da ‘uzmanlık’ aslında. Bize gelen proje ile ilgili brief aldıktan sonra datamızı kullanarak en geç üç gün içerisinde kurum ile doğru uzmanı eşleştiriyoruz. Bunu yaparak kurumlar için maliyet avantajı sağlıyoruz. Firmalar bordrolu olmadan uzmanlarla çalışma imkânı buluyor. Proje süresinde de bir kısıtlama yok. Yapılan projenin türüne ve ihtiyacına göre süreler değişiyor.

Lojistik, sadece hizmet veren firmalar değil aynı zamanda üreticiler, perakendeciler için de önemli bir kavram. Bu alanda ne tür çalışmalar yürütüyorsunuz?

Alp Sezginsoy: Pek çok proje yaptık. O kadar çok firmanın uzmanlığa ihtiyacı var ki, insanlar lojistiğin bütünleşik işleri içindeki stratejik önemini ve katma değerini yeni yeni fark ediyor. Eski klişe danışmanlığın olumsuz ön yargılarını da onların kafasından siliyoruz. Firma ne yapıyor, ne yapmak istiyor, piyasa nerede, dünya nereye gidiyor kısmına bakarak reçeteler hazırlıyoruz.

Cem Kumuk: Expertera ile çok güzel işler yapıyoruz. Genel anlamda çalışma şekli, metodolojileri iş dünyasında kabul gören, güven ve ilgi uyandıran bir şekilde devam ediyor. Expertera iş yaptığı müşterilerinin karşısına o sektörle ilgili uzun yıllar tecrübesi olan bu tecrübe ile sektörün önemli kuruluşlarını fiiliyatta yönetmiş, çalışmalarını geçmişte sahaya yansıtmış deneyimleri ortaya koyduğu zaman iş dünyasında güven duyulan platform alanı haline geliyor. Lojistik alanında yaptığımız çalışmalara baktığımızda; özellikle Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yabancı oyuncular Expertera’ya geliyor. Ya da birçok şirket hala lojistik ihtiyaçlarını firma bünyesinde çözmek istiyor. Trendler her gün değişiyor. Bizim görevimiz herkese tercihlerinin sonuçlarını artıları ve eksileri ile göstererek yine tercihi kendilerine bırakmak. Biz trendlere göre, gelişen teknolojilere ve iş dünyasının dinamiklerine göre bir takım somut rakamları ve süreçleri göz önüne koyuyoruz ve tavsiyelerimizi veriyoruz.

SÖYLEŞİNİN DEVAMINI DERGİMİZİN AĞUSTOS SAYISINDA BULABİLİRSİNİZ…

1 Ağu 2017
Benzer Haberler
EXPERTERA İLE UZMANLIKLAR DA PAYLAŞILIYOR
Kategori: Lojistik
Yazarlar

2019 YILI SENARYOLARI

İLERLEMENİN MERKEZİNDE UMUT VARDIR!