5 Tem 2017

ARAÇ KİRALAMA SEKTÖRÜNÜ YERLİ TURİST RAHATLATTI

HERTZ TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ NUR HİDAYETOĞLU

 

Öncelikle, müşteri portföyünüz ve araç filonuz ile ilgili bilgi verir misiniz?

Yurt içinde toplam 25 farklı ilde 40 şube ile kurumsal ve bireysel araç kiralama taleplerine cevap veriyoruz. Yurt dışında ise Kuzey Irak-Erbil’de iki şubemiz bulunuyor. Müşterilerimizden gelen talepleri göz önünde bulundurarak şube açacağımız yeni lokasyonlara karar veriyoruz. Hertz Türkiye olarak, 2017’de araç adedi ve cirosal olarak her sene olduğu gibi yüzde 15 ila 20 aralığında bir büyüme hedefliyoruz.

 

Uzun dönem kiralamalarda sağladığınız avantajlar hakkında bilgi verir misiniz?

Operasyonel filo kiralama bu hizmetin bir nevi outsource edilmesi. Firmalar araç ihtiyaçlarını herhangi bir öz kaynak ayırmadan karşılamış oluyor. Araçların tüm periyodik bakımları, hasar-onarım gibi işlemleri bizim tarafımızdan takip ediliyor. Trafik sigortası, kasko ve muayene gibi işlemler de bize ait. Arıza veya kaza gibi durumlarda araç en geç 24 saat içerisinde muadiliyle değiştiriliyor. Her türlü acil durumda çağrı merkezimiz 7/24 hizmet veriyor. Ayrıca aylık kiralama faturaları gider olarak muhasebeleştiriliyor.

ÖTV ZAMMI, BİREYSEL KİRALAMAYA İLGİYİ YÜKSELTTİ

ÖTV zammı araç kiralama sektörünü nasıl etkiledi?

ÖTV zammıyla beraber araç fiyatlarındaki artış bizim sektörümüzde çift yönlü bir etki yaptı diyebiliriz. Yüksek fiyatlar nedeniyle araç satın almaktan vazgeçen bireysel kullanıcıların kiralamaya olan ilgisi arttı. Ancak bu gelişme filosunu yenileyecek olan araç kiralama şirketleri için de maliyet bazında bir dezavantaj oluşturuyor.

İkinci el araç satışlarınızda beklediğiniz ilgiyi gördünüz mü? Bunun yanı sıra ikinci el satışlarınızda müşterilerinize nasıl bir güvence sunuyorsunuz?

Öncelikle ikinci ele ayrılan tüm otomobillerimizi kapsamlı testlere tabii tutuyoruz. Araçların tüm mekanik, bakım ve hasar geçmişlerini şeffaf bir şekilde müşterilerimizle paylaşıyoruz. İkinci el araç satışında güven duyulan ve tercih edilen bir firma haline geldik. İlk önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyeti ve güvenliği. Koşulsuz geri alım garantisiyle müşterilerimiz satın aldıkları araçtan memnun kalmazlarsa aracı iade edebiliyor...

5 Tem 2017
Benzer Haberler
ARAÇ KİRALAMA SEKTÖRÜNÜ YERLİ TURİST RAHATLATTI
Kategori: Otomotiv
Yazarlar

ARTIK GÜNDELİK HAYATA DÖNMEK LAZIM

İLHAM VEREN KONUŞMALAR