5 Tem 2017

GELECEĞİN TAŞIMA ŞEKLİ İNTERMODAL OLACAK

BATU INTERMODAL YÖNETİM KURULU BAŞKANI ONUR TALAY

 

Demiryolunu etkin olarak kullanan firmalardan birisiniz ve bu sayede müşterilerinize maliyet avantajı sağlıyorsunuz. Bu hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Sarp Intermodal olarak faaliyetlerimize Mayıs 2014’te başladık ve intermodal taşımacılık alanında hizmet verme amacıyla kurulan Türkiye’deki ilk şirketiz. Müşterilerimizin talep ve beklentilerine uygun olarak, butik bir hizmet anlayışı ile lojistik çözümler sunuyoruz. Türkiye’deki limanlardan RO-RO servisleri ile Trieste’ye ulaşıyoruz ve sonrasında ise taşımalarımızı demiryolu/karayolu ile kombin ederek hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Özellikle dönemsel olarak tekrar eden ithalat-ihracat arasında denge sorunu hem müşterilere hem de lojistik firmalarına büyük sorunlar yaşatıyor. Yaşanan ekipman ve belge sorunlarını; 45’HCPW ekipmanlarımız ile hızlı, ekonomik ve yıllık fiyat garantisiyle çözerek müşterilerimize geleceğe dair planlamalarını yaparken kolaylık sağlıyoruz. Avrupa’da ağırlıklı olarak; İtalya, Avusturya, Almanya, Belçika, Hollanda, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Slovenya ve Fransa’ya hizmet veriyoruz. 2017 yılı içerisinde ise hizmet verdiğimiz ülke sayısını artırmayı planlıyoruz.

Demiryolu alanında gösterdiğiniz diğer faaliyetler hakkında bilgi verir misiniz? Yurt içi ve yurt dışında hangi hizmetleri veriyorsunuz?

Yurtdışındaki demiryolu altyapısının birçoğunu kullanıyoruz. Özellikle tatil ve yoğun dönemlerde her zaman birkaç alternatif ile ilerliyoruz. Aynı noktaya ulaşmak adına her zaman elimizde farklı çözümler bulunur ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmaya gayret gösteriyoruz. Özellikle bu dönemde ithalat ve ihracat tarafında yaşanan artış nedeniyle, Trieste-Wels/Lambach arasında karşılıklı ilk blok tren denemesini yapıyoruz. İlerleyen dönemlerde ise bunu sürekli hale getirebiliriz...

5 Tem 2017
Benzer Haberler
GELECEĞİN TAŞIMA ŞEKLİ İNTERMODAL OLACAK
Kategori: Demiryolu
TIRSAN, INTERMODAL TAŞIMACILIĞIN KALBİNDE OFİS AÇTI
Kategori: Güncel Haberler
GELECEĞİN TAŞIMA ŞEKLİ İNTERMODAL OLACAK
Kategori: Demiryolu
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?