5 Tem 2017

BİLİŞİME YAPI KREDİ DESTEĞİ

Yapı Kredi, bilişim sektöründe artık gelenekselleşen “IT’s My LIfe Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri Buluşması”nın 7’ncisini gerçekleştirdi. Düzenlenen etkinliğe bilgi teknolojileri dünyasının önde gelen temsilcileri katıldı.

 

Bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilen “IT’s My Life Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri Buluşması”, dijital dönüşüm ve teknoloji trendleri konularına sunduğu farklı yaklaşımlarla dijital dünyaya yeni bir soluk getiriyor. Yapı Kredi Bankacılık Üssü’nde bilişim sektörünün önde gelen firmalarının katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte öğrenen makineler ve bilgisayarlardan siber güvenlik tehditlerine, blockchain projeksiyonlarından yeni nesil bulut uygulamalarına kadar bilişim sektörünün gündemindeki konular masaya yatırıldı.

YAPI KREDİ BANKACILIĞIN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜNE KATKI SAĞLIYOR

Dijitalleşmenin dünyayı şekillendirdiği bu dönemde gelecek hakkında öngörülerde bulunmanın her zamankinden daha zor hale geldiğini belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, “Bunun etkileri hayatımızda birkaç şemada çok fazla karşımıza çıkıyor. Her şey mobil uygulamalar tarafından hızlı bir artış gösteriyor. Uygulamalar ne kadar hızlı kendini yenilerse o kadar popülaritesi artıyor. Hayatımızı çok hızlı yenilememiz bizim de kendi yaptığımız işlerde projeleri, uygulamaları daha hızlı devreye almamız gerektiğini ortaya koyuyor. Çevik dönüşüm ve geleneksel yazılım geliştirme temalarının nasıl iç içe geçeceğine ve neyi ne kadar uygulayacağımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Bankamızda çevik dönüşümü baz alan çevik yaklaşımda iki yıl içerisinde birçok proje yapmaya başladık. Ama pek çok hype’ın getirdiği ekstreme gitme davranışından farklı olarak biz hep şunu vurguluyoruz: ‘Organizasyonlar geleneksel proje yapma ve yazılım geliştirme yöntemiyle çevik yöntemin avantajlarını doğru harmanlayarak ikisini de dengelemek zorundadır.’ Bu nedenle her şeyi çevik yapacağız noktasına ısrarla gitmedik. Hep çift vitesle çalışabilen bir organizasyon olmayı hedefledik. Bugün 40’ın üzerinde, çevik yazılım geliştiren takımımız var. Çok büyük projelerde bunları kullanabilir olduk” diye konuştu. Erdoğan, IT’s My Life gibi fikir alışverişine olanak tanıyan etkinliklerin, gelecek için stratejiler çizmede büyük önem taşıdığının altını çizerek Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi olarak öğrenmeyi ve kendilerini yenilemeyi daim kılmanın en büyük hedefleri olduğunu söyledi...

5 Tem 2017
Benzer Haberler
BİLİŞİME YAPI KREDİ DESTEĞİ
Kategori: Ekonomi-Ticaret
Yazarlar

2019 YILI SENARYOLARI

İLERLEMENİN MERKEZİNDE UMUT VARDIR!