3 May 2017

TURKISH CARGO MÜKEMMELİ HEDEFLİYOR

Turkish Cargo için yılın ilk çeyreği nasıl geçti?
Yılın ilk çeyreğinde filomuza dahil olan Boeing B747F ile filomuz daha da büyüyerek, yeni açtığımız destinasyonlar ile uçuş ağımızı genişlettik. Önümüzdeki dönemlerde de, belirlenen hedefler ve öngörüler dahilinde verilen kararlar doğrultusunda bu hızlı büyümeyi devam ettirmeyi hedefliyoruz.

“2016’DA IATA CEIV PHARMA SERTİFİKASI ALDIK”

Isı hassasiyeti gerektiren kargoların taşınması anlamında ciddi yatırım yapıyorsunuz. Bu alandaki hizmetlerinizden biraz söz eder misiniz?
Yılların verdiği tecrübe ile ısı hassasiyeti gerektiren kargoların depolama ve taşıma operasyonlarını başarı ile gerçekleştiriyoruz. Havayolu kargo taşıyıcısı ve kargo elleçleme hizmetlerinde mükemmeli hedefleyerek, İstanbul hub’ı için 2016’da IATA CEIV Pharma sertifikalarını almaya hak kazandık. 3.000 m² özel kargo depolama alanı ve 41 ayrı özel kargo odası olan yüksek standartlara sahip yeni kargo terminalimizde ısı kontrollü ilaç, aşı, medikal malzeme gönderileri için özel olarak tasarlanmış dört farklı ısı aralığında özel depolama alanlarımız bulunuyor. Bütün dolaplarımızın sıcaklık ve nem değerleri online takip sistemi üzerinden takip ediliyor, odaların sıcaklığının anlık olarak izlenebilmesi ve alarm durumlarında otomatik mesaj gönderme sistemi bulunuyor. Verdiğimiz termal battaniye ve aktif konteyner hizmetleri ile de yüksek hassasiyete sahip sağlık ürünlerinde riski minimize etmeyi amaçlıyoruz. Turkish Cargo olarak bu tip taşımalara verdiğimiz önemin neticesi olarak yakın zamanda, “Termal Dolly” hizmetini de devreye alıp ısı ve zaman hassasiyetli gönderilerde kullanmaya başladık. İlaç taşımalarına özel geliştirmekte olduğumuz ürünümüzün de çalışmaları devam ediyor, 2017 yılı sonunda lansmanının yapılması planlanıyor.

Turkish Cargo, geçtiğimiz yıllarda özel bir uzmanlık gerektiren canlı hayvan taşımalarını hedef sektör olarak belirlemişti. Portföyü geliştirmek adına bu tarz özel ve niş taşımalar hedefte var mı?
İlaç ve benzeri sağlık ürünlerine de yoğunlaştık. Turkish Cargo olarak her yıl artan ilaç ve benzeri sağlık ürünleri pazarında, sadece pazar payını artırmak için değil, insan sağlığının öneminin bilinci ve üreticilerin kaygılarını dikkate alarak hareket ediyoruz ve bu gönderilerin hava yoluna ait tüm süreçlerinde bu yaklaşımı benimsiyoruz. Soğuk zincir sektörüne yönelik faaliyetlerimizde tüm kaynaklarımızı tam ve eksiksiz olarak müşteri memnuniyetine yönlendirirken, ana stratejimiz her müşteri talebinin en yüksek ilgiyle karşılanması, böylece de karşılıklı bağlılık ve sinerjinin oluşturulmasını amaçlıyoruz.

DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE ÖNEMLİ PROJELER YOLDA

Biraz da dijitalleşme konusuna gelirsek Turkish Cargo’nun dijitalleşme yolundaki çalışmalarından söz eder misiniz?
Havacılık sektöründe yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Havacılık sektörünün dijitalleşmeye doğru bir eğilim kazandığı günümüzde çağa ayak uydurmak için birçok projenin içerisinde bulunuyoruz. Dijitalleşme yolunda ilk adım olarak e-AWB projesini gündeme aldık. TR çıkışlı gönderilerde yüzde 85 oranında dünya genelinde ise yüzde 27 oranında e-AWB yapılıyor. Ön hazırlıkları yapılan bir sonraki adımlar ise Single Process, E-freight ve Cargo IQ projeleri. Bu projelerde temel amacımız daha kaliteli hizmet sunarak müşteri memnuniyetini artırmak.

 

SÖYLEŞİNİN DEVAMINI DERGİMİZİN MAYIS SAYISINDA BULABİLİRSİNİZ…

3 May 2017
Benzer Haberler
HAVAYOLLARI KALKIŞ İÇİN PİST BAŞINDA
Kategori: Havayolu
TURKISH CARGO MÜKEMMELİ HEDEFLİYOR
Kategori:
TURKİSH CARGO VE İHRACATÇI BİRLİKLERİ BULUŞTU
Kategori: Güncel Haberler
Yazarlar

2019 YILI SENARYOLARI

İLERLEMENİN MERKEZİNDE UMUT VARDIR!