15 Ara 2016

KALİTELİ İŞ GÜCÜ MERCEDES’LE DAHA İLERİYE TAŞINIYOR

Mercedes-Benz Türk nitelikli eleman gücünü artırmak hedefiyle Hoşdere ve Aksaray Teknik Eğitim Merkezleri’ni kurdu. Her iki lokasyonda da 30 yıldır çalışanlarına eğitim veren Mercedes-Benz Türk, İstanbul’daki Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda yer alan sektörel gereklere uygun 13 adet eğitim atölyesi, laboratuvarları ve eğitim kadrosu ile eğitim merkezini özel sektöre açtı.

2016 yılının ortasında Mercedes-Benz Türk’ün yeni iş modelinin ilk duyuruları yapıldı ve ilk eğitimler gerçekleşti. İlk olarak Teknik Eğitimlere başlandı ve ardından sektörün talebi üzerine Süreç Eğitimleri de Mercedes-Benz Türk Eğitim ve Gelişim Programlarına dahil edildi. Mercedes-Benz Türk 6 ay içerisinde farklı firma ve sektörden gelen tam 130 kişiye 220 saatin üzerinde eğitim vermiş olacak. 2017 yılında daha fazla sayıda sınıf ile katılımcılarına eğitim verilmesi planlanıyor.

 

“ÇALIŞANLARIMIZI SÜREKLİ GELİŞTİRİYORUZ”

 Mercedes-Benz Türk’ün olanla yetinmediğini, her zaman daha fazlasını ve iyisini istediklerini belirten Mercedes-Benz Türk İnsan Kaynakları Müdürü Betül Çorbacıoğlu, bu sebeple de teknik eğitim atölyelerinde çalışanlarını sürekli geliştirdiklerini ifade etti. Çorbacıoğlu, “Çalışanlarımız en son seviyedeki bilgilere sahip oluyorlar ve üretimde bu bilgileri kolaylıkla uygulamaya dönüştürme becerisi kazanıyorlar. Hoşdere Teknik Eğitim Merkezi’ndeki eğitim ve gelişim fırsatlarımızı özel sektöre de aktarmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

 

“EĞİTİM KALİTEMİZ DAHA DA ARTACAK”

Teknik eğitim alanındaki dijital teknoloji gelişmelerine önem verdiklerini belirten Mercedes-Benz Türk Teknik Eğitim Merkezi Yöneticisi Bahadır Soydan, Mercedes-Benz Türk’deki teknik eğitim kalitesinin sürdürülebilir olması için, atölyelerde ciddi yatırımlar yapıp, atölyeleri yeni teknolojik cihazlarla donattıklarını ifade etti. Soydan, “Bu konuda 2016 yılında oto boya atölyemizde sanal boya cihazını, kaynak atölyemizde ise sanal kaynak cihazını devreye aldık. Bu teknolojik yenilikler sayesinde, oto boya ve kaynak alanlarındaki eğitimin kalitesini daha da ileri bir seviyeye taşımayı hedefliyoruz” dedi.

15 Ara 2016
Benzer Haberler
KALİTELİ İŞ GÜCÜ MERCEDES’LE DAHA İLERİYE TAŞINIYOR
Kategori: Ticari Araçlar
DEVNAK TERCİHİNİ ACTROS 1845 LS’DEN YANA KULLANDI
Kategori: Güncel Haberler
YENİ NESİL MOTOR YENİ NESİL KAMYON VE ÇEKİCİLERLE BULUŞTU
Kategori: Ticari Araçlar
Yazarlar

PİYASALARA YAZ NE ZAMAN GELİR?

YENİ OYUN MU ESKİ OYUN MU?