1 Eyl 2016

SAF HOLLAND VE SERİN TREYLER’DEN KAZANDIRAN ORTAKLIK

SAF Holland ve Serin Treyler’in işbirliklerini duyurmak ve yeni birlikteliğe imza atmak adına gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelen SAF Holland Yönetim Kurulu Üyesi Alexander Geis, Türkiye Genel Müdürü Bilal Azizoğlu ve Serin Treyler Yönetim Kurulu Üyesi Recep Serin yatırım ile ilgili bilgi verirken sektörün değerlendirmesi de yapıldı. Türkiye gibi büyük bir pazarda yatırım yapıyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren SAF Holland Yönetim Kurulu Üyesi Alexander Geis, Serin Treyler gibi büyük ve global çapta bir firmayla çalışacakları için de ayrı bir heyecan duyduklarını ifade etti.

 GEIS: “TÜRKİYE PAZARINA İNANIYORUZ”

Türkiye’nin kendi iç potansiyelinin yanında Ortadoğu’ya açılmak adına da önemli bir kapı olduğunu vurgulayan Geis, “Aylardır bu proje üzerinde çalışıyoruz ve önümüzdeki sene ocak ayında üretime başlayacağız. Biz Türkiye pazarına ve büyüklüğüne geçmişte olduğu gibi bu günde sonuna kadar inanıyoruz. Düzce’de yaklaşık 15 bin m2’lik bir fabrika alanımız var. Önümüzdeki süreçte Güney Afrika, Asya, Ortadoğu pazarına da Türkiye’den aks vereceğiz” diye konuştu. Yatırım için beş aday ülke arasından Türkiye’nin seçilmesinde iyi eğitimli kalifiye çalışan potansiyelinin yüksek oluşunun etkili olduğunu ifade eden Geis, bu yatırımla birlikte pazar paylarının da artacağını kaydetti.

 PAZAR 2017’DE CANLANACAK

Treyler sektörünün Türkiye’deki gidişatına ilişkin değerlendirmelerde bulunan SAF Holland Türkiye Genel Müdürü Bilal Azizoğlu ise 2016’nın ilk aylarından itibaren yüzde 35 daralan ticari araç pazarında bu düşüşte Euro 6’nın devreye girmesi ile artan fiyatların etkili olduğunu kaydetti. 2017 yılında pazarda bir artış olmasını beklediklerini söyleyen Azizoğlu, siyasi ve ekonomik istikrarın sağlanması ile önümüzdeki dönemde pazarda yüzde 10’luk bir artış beklediklerini açıkladı. Azizoğlu, “Hedefimiz Türkiye’deki pazar payımızı artırmak. Özellikle filolardaki pazar payımızı artırmamız gerekiyor. Buna bağlı olarak da bir ihracat hedefimiz var” diyerek sözlerini tamamladı...

1 Eyl 2016
Benzer Haberler
SAF HOLLAND VE SERİN TREYLER’DEN KAZANDIRAN ORTAKLIK
Kategori: Ticari Araçlar
Yazarlar

2019 YILI SENARYOLARI

İLERLEMENİN MERKEZİNDE UMUT VARDIR!